reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Wydarzenia

Gminno - powiatowe obchody święta plonów w Radlinie

2019-08-21 08:59:50

W minioną niedzielę w Radlinie obchodzono święto plonów. Tegoroczne dożynki gminy Jarocin połączone były z dożynkami powiatowymi.

Ciekawy program i sprzyjająca pogoda sprawiły, że tłumy obchodziły tegoroczne święto plonów. Wśród gości znaleźli się m. in. poseł Piotr Kaleta i senator Andrzej Wojtyła.
 
 
Uroczystości dożynkowe zainaugurowała msza św. w miejscowym kościele. Po eucharystii nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na teren ośrodka „Tęcza”, gdzie odbyła się część obrzędowa i artystyczna wydarzenia. Starostami tegorocznych dożynek byli Hanna Szymańska i Damian Jerzyniak, którzy  przekazali na ręce gospodarzy uroczystości: burmistrza Adama Pawlickiego i starosty jarocińskiego Lidii Czechak dorodne bochny chleba, symbolizujące podsumowanie tegorocznych zbiorów.
 
 
-  Dziękujemy Wam za chleb, który trafia na stoły do każdego polskiego domu. Niech tego chleba nigdy nie zabraknie w naszej gminie, powiecie, województwie i kraju. Starajmy się, aby ten chleb zawsze jednoczył nas wszystkich wokół wspólnych spraw, abyśmy potrafili sobie pomagać – takie słowa do rolników skierował  burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Słów uznania i podziękowań pod adresem pracujących na roli było znacznie więcej. -  To uroczystość, która podkreśla znaczenie i wartość pracy wszystkich, dzięki którym nie brakuje nam chleba oraz tych, którzy nie przestają kochać ziemi ojczystej i ziemi jako matki – żywicielki. Dziś, w tych świątecznych okolicznościach, dziękuję wszystkim rolnikom z terenu Powiatu Jarocińskiego oraz Gminy Jarocin za pracowitość, gospodarność, życzliwość i mądrość, które dodają wiary w sens podejmowanych, często trudnych decyzji – powiedział Przemysław Banasik, sołtys Radlina.
 
 
Tradycyjną część obrzędową dożynek z obtańczeniem wieńca przygotował Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy. Na scenie zaprezentowali się m. in.: dzieci z miejscowego przedszkola, Zespół Pieśni i Tańca Szwajcaria Żerkowska, wokalistka Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie - Michalina Matuszak a także jarocińska kapela dudziarzy, która niedawno wznowiła działalność. Jednym z jej członków jest burmistrz Adam Pawlicki.
 
 
W uroczystościach dożynkowych wzięła udział delegacja z Opoczna z burmistrzem Tomaszem Łuczkowskim na czele. Występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej Tramblanka uświetnił część artystyczną wydarzenia, a panie z koła gospodyń wiejskich serwowały dania z regionu opoczyńskiego. Obecność gości z Opoczna nie była przypadkowa. Losy kilku tysięcy mieszkańców powiatu jarocińskiego i mieszkańców Generalnego Gubernatorstwa, w tym przede wszystkim Opoczna i Ziemi Opoczyńskiej, zostały połączone w dramatycznych okolicznościach II wojny światowej. Dokładnie po 80 latach losy kolejnych pokoleń mieszkańców znów się połączą, bowiem już niebawem - jesienią podpisana zostanie umowa o współpracy partnerskiej między miastami. 
 
 
Podczas dożynek nie zabrakło atrakcji dla dzieci: animacji, dmuchanych zamków, a nawet „przepraw” łodzią po stawie. Nieco starsi też znaleźli coś dla siebie. W klimat kabaretowy wprowadziła gości dożynkowych "Baba z Cielczy". Imprezie towarzyszyły: wystawa sprzętu pożarniczego, degustacje smakołyków na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje instytucji rolniczych oraz spółek komunalnych Gminy Jarocin. Całość zwieńczyła zabawa taneczna z Grupą Fest.
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl
FotorelacjaReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl