iJarocin.pl reklamy
Straż pożarna

Fotowoltaika u strażaków

Zdjęcie: KP PSP Jarocin

W dniu 01 grudnia 2022 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie zostały zakończone prace związane z zadaniem: zakup „Systemu fotowoltaicznego wraz z montażem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie”. Instalacja fotowoltaiczna została również uruchomiona i wpięta do sieci.

Inwestycja o mocy 20,7 kWp, składająca się z 46 sztuk paneli fotowoltaicznych zamontowanych na placu wewnętrznym tutejszej komendy ma na celu wykorzystanie paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej, poprzez bezpośrednią konwersję energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną, co w efekcie przyczyni się do obniżenia kosztów energii elektrycznej, obniżenie uciążliwości dla otoczenia poprzez zmniejszenie ilości CO2 oraz współtowarzyszących zanieczyszczeń (pyłów, dwutlenku siarki, tlenku azotu).


Zadanie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie przez KP PSP w ramach Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: KP PSP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku