iJarocin.pl reklamy
Kultura

Folklor spotkał się z muzyką miejską

Wspólnym koncertem zakończyły się dwudniowe warsztaty realizowane w ramach projektu „Jarocin – Miastem Jutra”. „Letnia akademia ludowo – rockowa” po raz kolejny połączyła pokolenia jarocinian.

„Letnia akademia ludowo – rockowa”, czyli Kiedy Wieś spotyka Miasto - to spotkanie tradycyjnego folkloru z muzyką miejską i młodym głosem ulicy. 

W trakcie dwudniowych warsztatów dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe tworzyły teksty utworów hip hopowych oraz przyśpiewek ludowych. 

Zwieńczeniem ich twórczości był koncert, na którym wraz z kapelą ludową i artystami hip hopowymi wykonali napisane przez siebie utwory. 

Zderzenie stylów i pokoleń okazało się doskonałym połączeniem, zarówno wykonawcy, jak i publiczność bawiła się doskonale.

Poza uczestnikami warsztatów na scenie wystąpili znani jarocińscy raperzy Sigma oraz Stahoo. Na zakończenie zagrała bydgosko-berlińska formacja Illegal Boys wykonująca zarówno kompozycje własne, jak i standardy muzyki światowej w klimacie miejskiego folku i rocka. 
 
 

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Przedsięwzięcia: „Działania w zakresie poszanowania jarocińskich tradycji” w ramach Projektu: „Jarocin – Miastem Jutra” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i realizowanego w ramach programu „Rozwój lokalny”.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku