iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Ekologiczne prezenty dla babć i dziadków

O Dniu Babci i Dniu Dziadka nie zapomniały przedszkolaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. Z pomocą wychowawczyń stworzyły bardzo oryginalne, ekologiczne prezenty.
 
 - Wiemy, że większość babć oraz dziadków woli dostać prezent wykonany dla nich własnoręcznie przez ich wnuki niż taki, który został kupiony na ostatnią chwilę. Nie jest ważne przy tym, czy wnuk ma pięć lat, czy piętnaście. Liczy się nie tylko pamięć, ale przede wszystkim danie czegoś od siebie, stworzonego z myślą o babci oraz dziadku - mówi nauczycielka wychowania przedszkolnego Marta Lechkun-Jurek.
 
Przedszkolaki z niepublicznego przedszkola w Roszkowie postanowiły stworzyć własne prezenty dla swoich babć i dziadków, wykorzystując do tego różnorodne przedmioty, którym nadały „drugie życie”.
 
 
Najmłodsza grupa przedszkolaków wykorzystała stare gazety, drewniane, kolorowe patyczki, koraliki oraz papierowe słomki. Dzięki tym przedmiotom powstały piękne laurki. Grupa „Biedronki” stworzyła piękne lampy solne ze starych słoików. Pięciolatki z grupy „Żabki” wykonały bukiety kwiatów z drewnianych łyżeczek, papierowych tacek, słomek oraz papierowych foremek do babeczek. Natomiast dzieci z grupy „Liski” stworzyły wazoniki z kwiatkami, do których zrobienia wykorzystały plastikowe kubeczki oraz drewniane widelce.
 
 
Własnoręcznie wykonane prezenty bardzo spodobały się dziadkom. Natomiast dzieci po raz kolejny przekonały się, że do wykonania czegoś oryginalnego mogą wykorzystać różnego rodzaju surowce wtórne.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku