iJarocin.pl reklamy
Edukacja

Ekologiczne gadżety trafiły do najmłodszych uczniów

2021-12-20 12:14:32
Zdjęcie: jarocin.pl
1000 energooszczędnych żarówek LED oraz gadżety ekologiczne trafiły do najmłodszych uczniów szkół w ramach eko programu zajęć upowszechniających wiedzę ekologiczną. Przedsięwzięcie realizowane przez Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie wsparte zostało środkami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

„Energia w naszych rękach – konkursy oraz eko program zajęć upowszechniający wiedzę ekologiczną mieszkańców Gminy Jarocin realizowany w ramach Klastra Energia Jarocin” to projekt, który zainicjował Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie we współpracy z Klastrem Energia Jarocin. Ekologiczne przedsięwzięcie zyskało wsparcie finansowe  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

W ramach programu do uczniów klas I-III szkół podstawowych z gminy Jarocin trafiły materiały dydaktyczne służące bezpośrednio edukacji ekologicznej oraz edukacji w zakresie ochrony środowiska – informuje   Marcin Leśniak, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Jarocinie.

 

Wśród ekologicznych upominków znalazły się m.in. energooszczędne żarówki, drewniane jojo, notesy z recyklingu, ołówki, długopisy i bawełniane torby. Uczniowie otrzymali też dwustronną mini planszę z wybranymi metodami oszczędzania energii elektrycznej w gospodarstwie domowym oraz inwestycjami realizowanymi przez Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie.

 
Wcześniej – także w ramach tego projektu - poznaliśmy laureatów konkursów skierowanych do uczniów klas IV i V. W pierwszym konkursie, skierowanym do uczniów klas  IV należało wykonać pracę plastyczną  pn. „Oszczędzanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym”.  W drugim konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas V. Ich zadaniem było przygotowanie stroju ekologicznego, promującego ideę recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów. Do konkursów zgłoszono 35 prac.

Źródło: jarocin.pl


Czytaj również

Polub nas na Facebooku