reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Wydarzenia

„EKO-LOGICZNY JAROCIN, czyli ekologia i logika w jednym”

2021-02-23 09:31:20

Ekologia jest bardzo ważna w naszym życiu. „EKO-LOGICZNY JAROCIN, czyli ekologia i logika w jednym” to cykl spotkań, pierwsze z nich, poświęcone ochronie powietrza, odbędzie się 8 marca.

 Ze względów epidemicznych nie jest możliwe organizowanie spotkań bezpośrednich w większych grupach.  Aby każdy chętny mieszkaniec mógł wziąć udział w przedsięwzięciu, zostanie ono zorganizowane w formule online.
 

–  W kwestii ochrony powietrza Jarocin robi bardzo wiele. Realizowane są m.in. inwestycje w termomodernizację budynków użyteczności publicznej, w spółkach miejskich powstają instalacje odnawialnych źródeł energii, modernizowane są drogi, a także udzielane jest wsparcie dla mieszkańców w zakresie wymiany starego ogrzewania. Poprawa jakości powietrza w mieście nie jest jednak możliwa bez zaangażowania mieszkańców w ekologiczne, a zarazem logiczne działania – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.
 
 
Dlatego też z początkiem roku gmina Jarocin rozpoczęła kampanię edukacyjną „Eko-logiczny Jarocin”, która ma na celu nie tylko pokazanie działań realizowanych przez samorząd na rzecz ochrony środowiska, ale przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców w działania proekologiczne, poprawiające jakość ich życia. W jej ramach odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami, którzy chcą być „eko”. Tematem przewodnim pierwszego z nich, zaplanowanego na  8 marca (godz. 16.00-18.00), będzie właśnie  ochrona powietrza.
 
 
Organizatorem wydarzenia jest Energia Jarocin, która współpracuje w tym zakresie z Gminą Jarocin, ZGO Sp. z o.o. - Wielkopolskim Centrum Recyklingu, Jarocińską Agencją Rozwoju oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. 
 
 
 
DbaMY o powietrze
 

Ze względów epidemicznych, spotkanie odbędzie się on-line, zatem każdy chętny mieszkaniec zyska możliwość uczestnictwa w nim. Podczas wydarzenia, reprezentujący Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii Przemysław Hofman, opowie o najbliższych celach związanych z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej w Polsce, natomiast Ireneusz Ratajczak z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu będzie mówił o wsparciu działań z zakresu ochrony powietrza, w tym odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz o Programie „Czyste Powietrze”. Nie zabraknie oczywiście wątków lokalnych, dotyczących niskiej emisji, efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, a w debacie poświęconej zielonej energii z OZE weźmie udział przedstawiciel spółki Energia Jarocin. W agendzie spotkania uwzględniono również czas na odpowiedzi na pytania mieszkańców. Do 8 marca można je przesyłać poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie internetowej: eko-jarocin.abrys.pl. Wydarzenie dostępne jest na  Facebooku.
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plMotoinformator

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl