reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Ciekawostki

E-learning na prawo jazdy

2019-07-09 11:07:00

Zdjęcie: Archiwum
Większość osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy najchętniej zlikwidowałaby część teoretyczną kursu. Od czterech lat w Polsce jest taka możliwość. Jak działa e-learning?

Zajęcia teoretyczne to dla większości męka, która często skutecznie odstrasza przyszłych kierowców, którzy jak najszybciej chcieliby mieć ją za sobą. Godziny spędzone na sali wykładowej i słuchanie rozmów na temat Kodeksu Drogowego nie jest idealnym planem na spędzenie czasu. Wychodząc naprzeciw znudzonym kursantom rząd postanowił wprowadzić zmiany i od stycznia 2015 roku istnieje możliwość nauczenia się teorii na prawo jazdy bez wychodzenia z domu.

 

Czym jest szkolenie e-learningowe?

E-learning to nic innego jak szkolenie przez Internet. Z takiej możliwości korzystają m.in. szkoły językowe. Z e-learningu korzystają również korporacje, które szkolą swoich pracowników za pomocą takiej właśnie platformy. Z jej pomocą można odbyć kursy, szkolenia, studia a od kilku lat nawet nauczyć się teorii na prawo jazdy. W Polsce występuje pod nazwą e-kursy, e-szkolenia.

 

Czy e-learning jest dla każdego?

I tak i nie... Szkolenie za pomocą Internetu wymaga od kursanta przede wszystkim dużej dozy systematyczności. O wiele trudniej jest zmobilizować się, aby samemu usiąść przed komputerem i zacząć się uczyć, niż iść na kurs w określone miejsce i spotkać ludzi, którzy razem z nami będą się doszkalać. W przypadku e-kursów przekazywana jest ta sama wiedza, jednak zupełnie w innej formie. I to jest właśnie ta różnica.

 

Plusy i zalety

Nauka w sieci ma wiele zalet, które przyciągają kursantów. Głownie jest to oszczędność czasu. Poświęcamy co prawda czas na naukę, ale zupełnie w innych warunkach, niż np. w szkole no i nie tracimy czasu na dojazdy, przy okazji zaoszczędzimy też parę złotych, które byśmy wydali dojeżdżając w określone miejsce. Internetowe szkolenie pomoże nam skuteczniej się uczyć, dzięki dostosowaniu tempa nauki do naszych indywidualnych potrzeb. E-learning charakteryzuje się wieloma odmianami szkolenia np. szkoleniami na żądanie, tutaj uczeń sam określa czego akurat chce się uczyć.

 

E-learning dla systematycznych

Szkolenie w sieci nie ma samych plusów. E-learning to przede wszystkim ograniczenie kontaktów międzyludzkich, szkolenia w sieci są wygodne, ale nauka w zaciszu domowym może dla niektórych osób nie być tak atrakcyjna, jak wyjście np. na uczelnię. Wadą są również koszty, które mogą się pojawić w związku z zakupem odpowiedniego sprzętu potrzebnego do nauki lub oprogramowania. Koszt opracowania konkretnego kursu jest dużo większy, niż w tradycyjnej metodzie, tak więc automatycznie koszty nauki przez sieć wzrastają, chyba że skorzystamy z oferty szkół nauki jazdy, które korzystają z tej formy, a których jest coraz więcej.

Może się zdarzyć, że kursant nie zakończy kursu, ponieważ w pewnym momencie jego połączenie z Internetem zostanie zerwane. Ostatnią wadą i dla niektórych kluczową jest fakt, że szkolenia e-learningowe wymagają od kursantów samodyscypliny, a to wielu osobom przychodzi naprawdę trudno. Szkolenia e-learningowe świetnie zatem sprawdzą się u osób, które lubią uczyć się z komputera i są przy tym systematyczni.

 

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl