iJarocin.pl reklamy
Z policji

Dziś sprawdzają prędkość na terenie powiatu

Od wczesnych godzin porannych policjanci z Jarocina prowadzą działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą „ Prędkość” .Policjanci z jarocińskiej drogówki będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego.

Na naszych drogach wciąż dochodzi do wielu kolizji oraz wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym. W związku z tym, należy systematycznie prowadzić działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach. Dlatego tez policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy że czym większa prędkość tym dłuższa droga hamowania, która również ma znaczenie zwłaszcza w przypadku kiedy musimy się nagle zatrzymać.

Policja apeluje, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachować szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Pamiętajmy również, że w obowiązującej Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h będą mieli zatrzymane obligatoryjnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy, zostaną ukarani mandatem karnym w wysokości 500zł lub zostanie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie w związku z popełnionym wykroczeniem.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ