iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Dziś spotkanie w sprawie przebiegu CPK przez gminę Jarocin

Zdjęcie: jarocin.pl

Dziś o godz. 17.00 w JOK Jarocin odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanej przez CPK budowy kolei dużych prędkości przez gminę Jarocin. - Nie ma naszej zgody na wyburzenia domów i  wywłaszczenia mieszkańców. Nie zgadzamy się na realizację inwestycji w żadnym z zaproponowanych przez CPK wariantów przebiegu przez naszą gminę kolei dużych prędkości  -  takie jest wspólne stanowisko samorządu Gminy Jarocin - podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki, wskazując uchwałę, którą podczas nadzwyczajnej sesji podjęli radni Rady Miejskiej w Jarocinie.

Dokument, w którym radni sprzeciwiają się planom CPK trafi  do Prezesa Rady Ministrów oraz Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Apel radnych zostanie także przekazany przedstawicielom Centralnego Portu Komunikacyjnego, podczas spotkania planowanego w Jarocinie 26 września 2022r.

 

Utrata domów i nieruchomości to najbardziej drastyczny scenariusz, ale to nie jedyne uciążliwości związane z planami budowy kolei dużych prędkości. Samorządowcy podkreślają, że budowa linii w proponowanym przez CPK kształcie może wywrócić do góry nogami życie wielu mieszkańców, bo przecież ludzie mający domy w pobliżu planowanej trasy zostaną skazani na hałas, inni z powodu poprzecinania miejscowości torami, będą zmuszeni do objazdów do szkoły czy pracy.  

 

Osoby, które chcą dotrzeć na spotkanie mogą skorzystać z darmowych przejazdów miejskimi autobusami:

  • linia 9 Roszków - Siedlemin godz. 16.02
  • linia 3 Golina godz. 16.20
  • linia 8 Wilkowyja - Tarce - Łuszczanów - Hilarów godz. 16.17
  • linia 6 Radlin godz. 15.39
  • linia 10 Zakrzew godz. 15.35/16.45

Po zakończeniu spotkania autobusy będą oczekiwać na dworcu autobusowym celem powrotu.

Źródło: jarocin.pl/Facebook/JLA
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku