iJarocin.pl reklamy
Z policji

Działania SPEED w powiecie jarocińskim, ujawniono 71 wykroczeń

Ona pędziła z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym, jemu licznik wskazywał 105 km/h. Oboje będą mieli zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy, punkty karne na koncie i cieńsze portfele.

We wtorek w godzinach przedpołudniowych, podczas prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego działań grupy SPEED, policjanci ujawnili aż 71 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami. W dwóch przypadkach kierowcom, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, zatrzymano prawa jazdy. Kierowcy, którzy za nic mają przepisy, a także bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, na celownik policjantów wpadli w Sławoszewie. 

Chwilę po godzinie 8.00 policjanci drogówki zauważyli osobową skodę, której kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 120 km/h.

Pomiar został przeprowadzony w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się w pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 26-letnia mieszkanka gminy Kotlin przekroczył ją o 70 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jej uprawnienia do kierowania.

Kolejny pędzący z nadmierną prędkością kierowca został zatrzymany przez mundurowych kilka minut po godz. 12.00. Policjanci zmierzyli prędkość nadjeżdżającego w ich kierunku samochodu marki Chevrolet. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością 105 km/h. Kontroli dokonano również w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h.

Kierującym chevroletem okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Żerków. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został również ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku