iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Dyrektorzy bibliotek z Wielkopolski spotkali się w Kamienicy Kultury

Jarocińska Kamienica Kultury gościła grono dyrektorek i dyrektorów bibliotek z terenu województwa wielkopolskiego. Szefowie placówek dyskutowali między innymi o możliwościach pozyskania funduszy na rozwój bibliotek.

Było to jedno z cyklicznych spotkań organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. 

W trakcie spotkania między innymi Agnieszka Borkiewicz, Dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin opowiedziała uczestnikom o tym jak powstawała Kamienica Kultury, jak w jej powstanie zaangażowali się mieszkańcy i jak biblioteka dba o tożsamość tego miejsca. Goście mieli okazję zwiedzić jarocińską placówkę znaną z oryginalnie wykorzystanych przestrzeni, gdzie każdy z miłośników szeroko pojętej kultury znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. 
 
Działania związane z adaptacją Kamienicy na Rynku pod numerem 17 rozpoczęły się w kwietniu 2017 roku. To wtedy, dzięki negocjacjom przeprowadzonym przez burmistrza Jarocina, Adama Pawlickiego z SHP „Zgoda” i późniejszej decyzji Rady Miejskiej w Jarocinie, biblioteka stała się właścicielką budynku. 

Obecnie w Kamienicy znajduje się wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych oraz kącik zabaw dla dzieci, tak, by rodzice mogli spokojnie wybrać książki. Swoje miejsce znalazł tutaj także Punkt Informacji Turystycznej. Zlokalizowane są tu również dwie sale: komputerowa i mała salka konferencyjna. W kamienicy znajduje się także  sala przeznaczona na spotkania i koncerty. Uzupełnieniem zamkniętej przestrzeni jest piękny taras na dachu kamienicy wykorzystywany na działania kulturalne.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku