iJarocin.pl reklamy
Z policji

Dwa dni, dwa zatrzymane prawa jazdy

Jeden pędził z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym, drugiemu licznik wskazywał 106 km/h. Oboje będą mieli zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy, punkty karne na koncie i cieńsze portfele.

W miniony piątek, w godzinach popołudniowych, podczas nadzoru nad ruchem drogowym w miejscowości Jaraczewo, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli osobowe Audi A8, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 115 km/h.

Pomiar został przeprowadzony w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 19-letni mieszkaniec gminy Jarocin przekroczył ją o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego uprawnienia do kierowania.

Kolejny, pędzący z nadmierną prędkością kierowca został zatrzymany przez mundurowych dzień później w Sierszewie kilka minut po godz. 17.00. Policjanci zmierzyli prędkość nadjeżdżającego w ich kierunku samochodu marki Mazda CX3. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością 106 km/h. Kontroli dokonano również w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h.

Kierującym mazdą okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został również ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Nadmierna prędkość jest jednym z najczęstszych czynników w wyniku których dochodzi do najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Zdarzeń, w których giną ludzie. Niestety amatorów szybkiej jazdy nadal nie brakuje. Kierowcy często drogi publiczne traktują jak tor wyścigowy. Takie zachowania będą przez policjantów z całą surowością piętnowane a kierowcy, którzy igrają z życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego muszą być świadomi, że będą ponosić surowe konsekwencje takiego zachowania.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku