iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Druhowie z OSP Wilkowyja z nowym sprzętem

Zdjęcie: jarocin.pl

Zestaw sprzętu do ratownictwa technicznego trafił wczoraj do strażaków ochotników z Wilkowyi. Nowe narzędzia zakupione zostały ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Gminy Jarocin.

Salę przy OSP w Wilkowyi wypełniono zestawami narzędzi, które trafiły do dziewięciu jednostek ochotniczych straży pożarnych z całej Wielkopolski. Nowy sprzęt ratowniczy przekazany został strażakom wszystkich wytypowanych jednostek przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i władz Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu. – To nie koniec, chcemy dalej dążyć do rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych, w tych trudnych czasach musimy tym bardziej się szkolić i doposażać. Z projektu do końca listopada przeszkolonych zostanie po trzech strażaków z każdego powiatu, następnie chcemy szkolić po trzech strażaków z każdej gminy, a docelowo po trzech strażaków z każdej jednostki OSP – zapewnił Mariusz Roga, dyrektor zarządu wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP w Poznaniu.

 

W uroczystości uczestniczył wiceburmistrz Robert Ziółkowski, który po spotkaniu powiedział – Wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Jarocin jest dla nas bardzo ważne. Doceniamy zaangażowanie i pracę naszych Ochotników, którzy niejednokrotnie jako pierwsi są na miejscu zdarzeń, ratując zdrowie i życie ludzkie.


Jeden z kompletów składający się miedzy innymi z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc hydraulicznych, węży, maty narzędziowej,  trafił do strażaków z OSP w Wilkowyi. Wartość zestawu to 64.083,00 zł, na który gmina Jarocin wyłożyła 30 % czyli 19 224,90 zł.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku