reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Z prokuratury

Doprowadził do śmierci bydła

2020-10-12 08:10:00

Zdjęcie: Archiwum
57-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami gospodarskimi. W wyniku jego zaniedbań doszło do śmierci 24 sztuk bydła.

Sąd Rejonowy w Jarocinie rozpoznał akt oskarżenia wniesiony przez Prokuratora Rejonowego w Jarocinie przeciwko 57-letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego podejrzanemu o znęcanie się nad zwierzętami gospodarskimi.

 


W oparciu o poczynione ustalenia, w tym uzyskane w toku postępowania opinie weterynaryjne prokurator zarzucił mężczyźnie, że w okresie od grudnia 2019 r. do stycznia 2020 r. w miejscu swego zamieszkania znęcał się nad bydłem w ten sposób, że nie zapewniał zwierzętom jakichkolwiek warunków utrzymania, to jest dostępu do wody i karmy w odpowiedniej ilości, utrzymania w odpowiednich warunkach, a także pomocy lekarsko-weterynaryjnej, w wyniku czego doprowadził do śmierci 24 sztuk bydła.

 


Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez prokuratora na podstawie art. 35 ust 1 a ustawy o ochronie zwierząt podzielił tezy aktu oskarżenia, uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat tytułem próby, oddając go jednocześnie pod dozór kuratora sądowego, a także zobowiązał do powstrzymania się od nadużywania alkoholu, obciążając go kosztami postępowania. Wydane przez Sąd orzeczenie jest prawomocne.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: ostrow.po.gov.pl/Maciej MelerReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl