reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Doprowadził do kolizji i uciekł. Powód? Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie

2021-07-15 05:25:00

Zdjęcie: Archiwum
W ręce mundurowych z Jarocina trafił 42-letni mężczyzna, który na "podwójnym gazie" spowodował w miniony poniedziałek kolizję. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu okazało się, że miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia i wysokie konsekwencje finansowe.

12 lipca około godz. 17.30 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z ul. Sławoszewską w Kotlinie. Jak wynikało ze zgłoszenia, w czasie gdy kierująca Toyota czekała na możliwość zjazdu w lewo na tył jej pojazdu najechał samochód marki Opel Astra. Po tym zdarzeniu kierowca opla natychmiast wycofał, następnie ominął poszkodowaną i oddalił się w jedną z dróg osiedlowych.

Na miejscu zdarzenia policjanci z jarocińskiej drogówki ustalili, że oplem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Kotlin. Kilkadziesiąt minut później mundurowi otrzymali informację, że kierowca takiego samochodu stworzył zagrożenie dla pieszych na jednej z ulic Kotlina. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Jak się okazało, był on kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma o w swoim organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyźnie powinno zostać zatrzymane prawo jazdy. Nie było to jednak możliwe, gdyż go nie posiada – stracił je trzy lata wcześniej, również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione w poniedziałek przestępstwo grozi mu zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3 lat oraz kara pozbawienia wolności do lat 5. 42-latek odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie samochodem pomimo brakiem uprawnień. Za swoje zachowanie, brak wyobraźni, odpowiedzialności i totalną bezmyślność poniesie też konsekwencje finansowe.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Należy jednak pamiętać, że pijany kierowca stanowi ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Widząc że nietrzeźwy siada za kierownicą, należy uniemożliwić mu podróż. W przypadku podejrzenia, że po drodze jedzie pijany kierowca, informujmy policję. Eliminujmy takie osoby z ruchu drogowego i wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Od początku wakacji doszło już do 135 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Postarajmy się, żeby takich tragicznych zdarzeń było jak najmniej.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: KPP Jarocin


Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl