reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Artykuł partnera

Doniczki hurtem, czyli jak wesprzeć swoją hodowlę

2020-07-08 13:07:00

Szkółki roślin i hodowle rzadkich okazów to bardzo ciekawa branża, gdyż pomimo podobnej specjalizacji, znacznie różni się od upraw rolnych.

W większości przypadków nie da się tu zagospodarować otwartego gruntu lub jest to po prostu nieoptymalne – hodowca musi mieć pełną kontrolę nad swoją uprawą, dlatego powinien postawić na rozwiązania, które mu to umożliwią.

Potrzeba ta wynika z różnych czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że wiele z roślin uprawianych w takich hodowlach ma bardzo specyficzne wymagania, które rzadko pokrywają się z tym, co można spotkać w pełni naturalnym środowisku. Najczęstszym problemem jest nieodpowiednia ziemia – może ona okazać się niewystarczająca pod względem nasycenia w substancje odżywcze lub wręcz przeciwnie, posiadać nadmiar konkretnych związków, które mają zły wpływ na rozwój danych roślin. Rzecz jasna, skład gleby można kontrolować poprzez odpowiednie nawozy i preparaty, lecz proces ten jest o wiele łatwiejszy, gdy korzysta się z wydzielonych doniczek. Co więcej, jest to metoda, która pozwala na ograniczenie obecności chwastów i innych niechcianych lokatorów w hodowli.

Przygotowanie miejsca uprawy – na co zwrócić uwagę?

Większość osób, które zdecydowały się na założenie wyspecjalizowanej hodowli, zaczyna swoją inwestycję od szklarni. Jest to dobry sposób na wprowadzenie egzotycznych lub bardziej wymagających gatunków roślin, które dodatkowo uniezależnia nas od pory roku i klimatu. Warto jednak wyposażyć się w doniczki hurtem, gdyż z ich wykorzystaniem można o wiele sprawniej zaaranżować przestrzeń hodowli.

Zaleca się zawsze mieć pod ręką odpowiedni zestaw środków wspomagających rozwój roślin. Jeśli w hodowli wykorzystywane są donice, zastosowanie takich preparatów jest bardzo łatwe. Co więcej, dzięki odseparowaniu poszczególnych roślin, nie trzeba przejmować się przenoszeniem ewentualnych chorób, a wszelkie zaburzenia w rozwoju flory są znacznie prostsze do opanowania.

Gdzie można zakupić doniczki hurtem?

Masowe zamówienia niemal nigdy nie są opłacalne w przypadku sklepów, które skupiają się na sprzedaży detalicznej. Po atrakcyjne oferty warto sięgnąć do wyspecjalizowanych sprzedawców, którzy mogą zapewnić doniczki hurtem w atrakcyjnej cenie. Przy otwieraniu działalności liczy się każdy grosz, a zaoszczędzenie pewnej kwoty na doniczkach pozwala lepiej zadbać o inne aspekty hodowli. Rzecz jasna, nie powinno się także rezygnować z odpowiedniej jakości, lecz zaufany producent to z reguły gwarancja spełnienia wysokich standardów technicznych.

 

Artykuł powstał we współpracy z: FORMPLAST.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plMotoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl