reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Poradnik

Domowy syrop na kaszel z tymianku i mniszka lekarskiego

2020-06-12 12:43:41

Coraz więcej osób stawia nie tylko na ekologiczną żywność, ale także na naturalne składniki, które wspomagają leczenie. Najczęściej metody te wykorzystywane są w leczeniu przeziębienia i wzmacnianiu odporności. W zależności od tego, jaki ma być efekt stosuje się różne rośliny.

Na kaszel poleca się picie syropu z tymianku lub mniszka lekarskiego. Zarówno tymianek jak i mniszek lekarski mają właściwości zwalczające suchy i mokry kaszel. Mniszek dodatkowo działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, a także przeciwmiażdżycowo. Wiele leków dostępnych w aptekach mają w składzie właśnie te rośliny. Gdy nie ma potrzeby zażywać specyfików aptecznych, warto sięgnąć po syrop, który można przygotować w zaciszu domowym.

 

By przygotować syrop z tymianku potrzeba dużego słoika, który należy zapełnić w 1/3 liśćmi tymianku. Następnie osobno zagotować litr wody i wymieszać z 0,5 kg cukru. Całością zalać liście. Odstawić na dwa dni. Po upływie tego czasu, według uznania, można przelać do mniejszych butelek. Pić 1 łyżkę 2-3 razy dziennie.

 

Syrop z mniszka przygotowuje się podobnie. Należy przygotować garnek i dodać do niego litr kwiatów i litr zimnej wody. Gotować 15 minut na małym ogniu. Następnie odstawić w chłodne miejsce na 24 h. Po tym czasie odcedzić i dodać soku z dwóch cytryn i 1 kilogram cukru. Ponownie gotować do uzyskania konsystencji miodu.

 

Zima za nami, jednak infekcje grypopodobne dotykają nas przez cały rok. Warto więc te naturalne przepisy mieć zawsze pod ręką.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl