iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Dodatkowe miejsca w żłobkach?

Na terenie Gminy Jarocin funkcjonuje obecnie 8 żłobków niepublicznych. Ze względu na ciągłe rosnące zapotrzebowanie gmina postanowiła utworzyć 150 dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Placówki prowadzone są przez osoby prywatne oraz stowarzyszenia, a wspierane - z budżetu gminy w formie dotacji celowych. W 2023 roku wysokość dotacji wynosi 350 zł na każde dziecko objęte opieką powyżej 8 godzin dziennie, zamieszkałe na terenie gminy Jarocin.
 
Ciągłe rosnące zapotrzebowanie na żłobki sprawiło, że gmina postanowiła utworzyć 150 dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w: Jarocinie (przy Szkole Podstawowej nr 3), Cielczy, Mieszkowie i Witaszycach. Złożony został wniosek o dofinansowanie inwestycji z programu „Maluch + 2022-2029” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z wojewodami.
 
Gmina wnioskowała o środki w wysokości 5.379.300 zł. Na tym etapie wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone do 28 kwietnia. Po otrzymaniu dofinansowania gmina będzie miała 3 lata na realizację projektu.  Po utworzeniu dodatkowych miejsc gmina otrzyma na okres 36 miesięcy dofinansowanie do utrzymania nowo powstałych miejsc - w wysokości 4.519.800 zł.
 

Żłobki działające obecnie na terenie gminy Jarocin:
 
 
Prywatny Żłobek "Calineczka"-  Jarocin , Aleja Niepodległości 19A
Żłobek i Przedszkole Happy-Kids – Jarocin, Hallera 4/33
Żłobek Szalona Żyrafa – Jarocin, Wrzosowa 4
Żłobek "Rockersik"- Jarocin, Brdowa 13
Niepubliczny Żłobek „Stokrotka” – Jarocin, Hallera 8a
Żłobek „Tęczowy Domek” – Jarocin, Wrocławska 95a
Żłobek „Tęczowy Domek II” – Jarocin, Piaskowa 3
Żłobek „Tęczowy Domek III” – Jarocin, Szubianki 17a
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku