iJarocin.pl reklamy
Z policji

Długi weekend. Działania policji na drogach

2022-06-15 11:57:13

Kolejny długi weekend przed nami. W związku z tym zapewne sporo osób będzie chciało wyjechać aby wypocząć poza domem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, tak jak funkcjonariusze w całym kraju, podczas długiego weekendu przeprowadzą działania mające na celu zapewnienie oraz poprawę bezpieczeństwa między innymi na drogach.


Długi czerwcowy weekend dla Policji będzie weekendem wzmożonej pracy a do służby zostanie skierowanych więcej patroli niż zwykle. Już od dzisiaj, 15 czerwca do niedzieli 19 czerwca br.  przewidywana jest kumulacja wyjazdów oraz powrotów z weekendu a co za tym idzie, znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach, w tym drogach województwa wielkopolskiego. Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z dłuższego wolnego był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami jak i dla pieszych oraz rowerzystów. 

 

Szczególna uwaga zwracana będzie na kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, w szczególności przewożących dzieci (także autobusami), mundurowi będą sprawdzać prawidłowość przewożenia dzieci, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy, w razie takiej konieczności, korzystają z fotelików i siedzisk samochodowych.

 

Policjanci będą patrolować nie tylko drogi. Pod systematyczna kontrolą będą także miejsca grupowania się ludzi, gdzie zadaniem mundurowych będzie dbałość o lad i bezpieczeństwo publiczne oraz zapobieganie wybrykom chuligańskim. Patroli mundurowych należy się spodziewać także w pobliżu akwenów, gdzie będą oni sprawdzać, czy osoby tam przebywające nie korzystają ze zbiorników wodnych w sposób niewłaściwy w szczególności, czy nie dochodzi do kąpieli w miejscach zabronionych.

 

Policjanci apelują o rozwagę, zarówno w podróży jak i podczas wypoczynku, bo udany będzie on wtedy, gdy będzie bezpieczny. W wielu przypadkach sami możemy zapobiegać zagrożeniom. Jeśli widzimy niewłaściwe zachowanie się osób, które stwarzają zagrożenia dla siebie samych bądź innych osób, informujmy o tym Policję.

 

Przypominamy także, by wyjeżdżając z domu, zabezpieczyć swoje mienie. Pozamykać dokładnie okna i drzwi do mieszkań, pochować do garażu rowery i …. poprosić sąsiadów, by od czasu do czasu zainteresowali się, czy naszej posesji nie odwiedzają pod nasza nieobecność jacyś nieproszeni goście. W wielu przypadkach czujność sąsiedzka jest nieoceniona.

Źródło: KPP Jarocin


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku