reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Poradnik

Dieta przed ślubem, czyli co jeść, aby utrzymać wagę

2019-07-19 10:07:00

Każda przyszła panna młoda ma w swojej głowie kilka koszmarów związanych ze ślubem. Często jest on związany z suknią ślubną... Wizja niepasującej sukni w dniu ślubu przeraża, co więc zrobić, żeby uchronić się przed największą ślubną wpadką?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu panny młodej, oprócz poszukiwań sukni ślubnej, miejsca uroczystości, warto zadbać też o siebie. Brzmi dość śmiesznie, ale dieta ślubna naprawdę ma sens i wcale nie chodzi tu o zgubienie dodatkowych kilogramów, a o zachowanie takiej samej sylwetki, jak w czasie przymiarek i o dobre samopoczucie. Jak więc o to zadbać?

 

Najważniejsze jest to aby jeść regularnie. Jeśli nasza dieta jest standardowa powinniśmy zwiększyć ilość białka, najlepiej codziennie spożywać jego trzy rodzaje. Białko kurze, mięsne oraz ryb. Jeśli natomiast praktykujecie wegetarianizm lub weganizm, zaopatrzcie się w nasiona roślin strączkowych, pyłek pszczeli, migdały oraz orzechy.

 

Warto również ograniczyć spożycie soli. Jest ona nam potrzebna, jednak ich codzienną dawkę spożywamy razem z np. wędliną, pieczywem czy kapustą. Nadmierne spożycie soli może prowadzić do poważnych chorób.

 

Po drugie nie warto rezygnować z węglowodanów, mimo powszechnego odstawiania makaronów, pieczywa, ryżu. Są nam one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Węglowodany, które warto jeść znajdziemy w pełnoziarnistych zbożach, nieprzetworzonych płatkach, pieczywie wypiekanym na zakwasie w orkiszu oraz owsie. Takie produkty najlepiej jeść na pierwsze śniadanie lub obiad. Nie poleca się ich jeść na kolację.

 

Odstawmy alkohol i słodycze. Te dwie rzeczy szkodzą nam nie tylko na tydzień przed ślubem, ale przez całe życie. Zarówno słodycze, jak i alkohol są bardzo kaloryczne. Warto z nich zrezygnować nie tylko przed weselem, ale także całkowicie. Pamiętaj o wypiciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Unikajmy przetworzonych produktów, czyli takich które można szybko odgrzać w mikrofali. Zawsze będą one mniej zdrowsze i mało wartościowe. Wprowadźmy do swojej diety więcej warzyw i owoców. Pamiętajcie, że im lepsza dieta tym lepsze samopoczucie.

 
Źródło: wedding.pl

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl