reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Z gminy

Co zaplanowano w Mieszkowie?

2021-02-23 13:10:48

Zdjęcie: Screen/Adam Pawlicki/Facebook
Budowa drogi do szkoły oraz rozbudowa przedszkola to inwestycje, które w 2021 roku zostaną zrealizowane w Mieszkowie.

Budowa ul. Szkolnej (od ul. Radlinieckiej) w Mieszkowie realizowana będzie głównie z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Wykonanie inwestycji zapewni komfort dojścia i dojazdu do miejscowej szkoły z obu kierunków. Przedsięwzięcie będzie kosztowało gminny budżet ponad 383 tys. zł.

 

Ważnym tegorocznym zadaniem są także plany rozbudowy mieszkowskiego publicznego przedszkola z oddziałem żłobkowym. W tym roku powstanie projekt inwestycji, na wykonanie którego gmina przeznaczyła blisko 39 tys. zł.  Docelowo w ramach przedsięwzięcia ma powstać jednokondygnacyjny obiekt podzielony na część żłobkową i przedszkolną. Strefa przedszkolna zostanie przebudowana w starej części, gdzie powstanie nowy oddział przedszkola. Dodatkowo zostanie przebudowana część kuchni. Uzyskana w ten sposób powierzchnia służyć będzie potrzebom nowego oddziału przedszkolnego. W przedszkolu będą się mieścić 4 oddziały przedszkolne oraz gabinet logopedy. Ponadto dobudowana zostanie nowa część budynku, w której powstanie oddział żłobkowy z salą zajęć, zabaw i salą leżakowania. Wygospodarowana zostanie tu także sala ogólna przeznaczona na spotkania rodziców i gości. W tej części planowane jest też całe zaplecze kuchenne, gabinet dyrektora i pokój nauczycielski.  Przedszkole i żłobek scalone zostaną łącznikiem, w którym znajdą się toalety i szatnie. Budynek, już od samego wejścia pozbawionego barier, będzie przyjazny osobom niepełnosprawnym.  Dodatkowo w holu powstanie pionowa platforma, która pozwoli dostać się na wyższy poziom. Przy nowym budynku wydzielonych zostanie więcej miejsc postojowych.

 

Na rewitalizację parku w Mieszkowie gminny samorząd przeznaczy 20 tys. zł. Zostaną tam uzupełnione nasadzenia głównie krzewów. Będą one wprowadzane sukcesywnie w oparciu o istniejącą inwentaryzację i koncepcję wykonaną przez studentów w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

 

Modernizacji doczeka się także dach budynku Wiejskiego Domu Kultury. Do 32 tys. zł, które pochodzą z budżetu gminy w ramach Funduszu Sołeckiego, samorząd dołoży kolejne 50 tys. zł.
Źródło: jarocin.pl


Motoinformator

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama internetowa w gazecie


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl