iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Co z wypłatą dodatku węglowego w powiecie jarocińskim?

Jak zapowiadał wcześniej rząd, wypłata dodatku węglowego miała nastąpić w terminie 30 dni od daty złożenia wniosku. Pierwsze wnioski były składane 17 sierpnia, jednak część gmin już w minionym tygodniu informowała o tym, że nie otrzymały pieniędzy od wojewody, dlatego nie mogą zostać wypłacone. Jak sytuacja wygląda w gminach powiatu jarocińskiego?

Nowelizacja ustawy wydłużająca czas oczekiwania z 30 na 60 dni jeszcze nie weszła w życie, jednak według zapowiedzi rządzących środki mają trafiać do samorządów już od dzisiaj (poniedziałek, 19 września) i na bieżąco być wypłacane wnioskodawcom.

W zeszłym tygodniu wysłaliśmy zapytania do gmin z powiat jarocińskiego, aby dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja na naszym terenie. Póki co, otrzymaliśmy odpowiedzi z Żerkowa i Kotlina. Informacja zostanie zaktualizowana.

 

Jeszcze w piątek otrzymaliśmy odpowiedź z MGOPS w Żerkowie.

- MG Ośrodek Pomocy Społecznej w Żerkowie informuje, że złożył stosowne zapotrzebowanie na środki z przeznaczeniem na wypłaty dodatku węglowego, jednakże do chwili obecnej (15.09.2022) nie otrzymaliśmy informacji z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu o terminie przekazania środków finansowych na realizację powyższego - podaje Czesława Grodzka, Kierownik MGOPS Żerków.

 

Z kolei dzisiaj, tj. 19.09.2022 informację przesłał GOPS Kotlin.

- W odpowiedzi na pytanie w sprawie dodatku węglowego informuję, że wnioski na dodatek węglowy nie zostaną rozpatrzone i zakończone w terminie ze względu na to, iż nie otrzymaliśmy środków na ich wypłatę. Jest to okoliczność de facto niezależna od nas jako organu, któremu zlecono to zadanie. Wypłata dodatków z innych środków gminy byłaby narażeniem się na zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Osoby, które takie wnioski złożyły zostały o tym fakcie poinformowane - czytamy w odpowiedzi z GOPS Kotlin.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku