iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Co z wodą z wodociągu w Woli Książęcej?

Co z problemami z wodą dostarczaną do części gminy Kotlin? Czy woda z wodociągu w Woli Książęcej nadaje się do spożycia?

W lipcu nastąpiło pogorszenie jakości wody z wodociągu w Woli Książęcej, który zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości Wola Książęca, Twardów oraz Wysogotówek. Wówczas to jarociński sanepid informował o tym, że woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Także woda wykorzystywana do mycia naczyń, owoców czy gotowania musiała uprzednio zostać przegotowana. 
 
Przeprowadzono prace mające na celu przywrócenie prawidłowych parametrów wody. Kilka dni temu wydano kolejny komunikat. Okazuje się, że wodę można już normalnie spożywać.
 
- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych informuje, iż jakość wody z wodociągu w Woli Książęcej pod względem mikrobiologicznym odpowiada obowiązującym wymaganiom. W związku z powyższym informuje, że woda z wodociągu w Woli Książęcej jest przydatna do spożycia przez ludzi. Woda nadaje się do spożycia i celów gospodarczych - informuje PPIS w Jarocinie.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku