reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z gminy

Co z rewitalizacją w śródmieściu Jarocina?

2021-09-10 11:49:36

Zdjęcie: jarocin.pl
Na większości ulic w centrum Jarocina, objętych rewitalizacją, jeszcze w tym roku pojawi się nawierzchnia asfaltowa lub granitowa. Pozostałe - zyskają ją do końca przyszłego roku.

Pierwsze efekty rewitalizacji można podziwiać na ul. Kościelnej, która stała się wizytówką prac prowadzonych w Śródmieściu. Docelowo – tak pięknie będzie w całym centrum Jarocina, a wykonana inwestycja posłuży mieszkańcom przez kolejne dekady. 


Prace związane z realizacją największego w historii Jarocina projektu rewitalizacji, realizowane są obecnie na blisko 30 odcinkach ulic. Najbardziej uciążliwe roboty, związane z rozkopaniem miasta rozpoczęły się na początku ubiegłego roku. Dotychczas, w ich ramach wymieniona została większość przestarzałej i wyeksploatowanej, a przez to awaryjnej, infrastruktury podziemnej. 

 

Teraz przyszedł czas na wykonanie infrastruktury naziemnej. Nową nawierzchnię zyskały już, np. ul. Wodna, ul. Szpitalna i ul. Śródmiejska na odcinku pomiędzy ul. Barwickiego i ul. Hallera. Mieszkańcy mogą bezpiecznie i tzw. „suchą nogą” korzystać z położonej tam pierwszej warstwy asfaltu. Podobna nawierzchnia, a także - granitowa, już wkrótce pojawi się na innych ulicach Śródmieścia, co szczegółowo przedstawia tabela z harmonogramem prac. Ostateczny termin zakończenia robót drogowych podany w harmonogramie związany jest z położeniem ostatniej warstwy nawierzchni. Po nowym asfalcie i granitowej kostce będziemy chodzić jednak znacznie wcześniej.

 

UWAGA: Inwestor dopuszcza korekty w harmonogramie z przyczyn od niego niezależnych (tj. m.in. warunki atmosferyczne, wykopaliska archeologiczne, pandemia COVID - 19, itp.) 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: jarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021