iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Co z bezrobociem w powiecie jarocińskim? Czy planowane są zwolnienia grupowe?

Rosnące ceny prądu, gazu, inflacja - to wszystko utrudnia funkcjonowanie przedsiębiorców. Jedne firmy znikają, inne ograniczają zatrudnienie. Sytuacja dotyczy całego kraju. Czy w powiecie jarocińskim można zauważyć rosnące bezrobocie? Występują zwolnienia grupowe? 

O sytuację na rynku pracy w powiecie jarocińskim zapytaliśmy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie. Okazuje się, że w porównaniu z poprzednimi miesiącami nie ma znacznego wzrostu bezrobotnych zarejestrowanych w jarocińskim pośredniaku. W analogicznym okresie w poprzednim roku osób takich było znacznie więcej.

 

- Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie informuje, że liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w tutejszym urzędzie na koniec listopada 2022 wynosiła 1096. Porównując do września i października tego roku wynosiła ona odpowiednio 1068 i 1083. A w listopadzie roku poprzedniego wynosiła 1232 osoby bezrobotne - podaje PUP Jarocin.

 

Obecnie nie ma też informacji o zwolnieniach grupowych, natomiast na koniec poprzedniego roku jedno przedsiębiorstwo z Jarocina złożyło do urzędu takie zawiadomienie, a ostatnie umowy o pracę zostały rozwiązane w połowie 2022 roku. 

 

- Na chwilę obecną żaden zakład pracy nie złożył zawiadomienia o planowanych zwolnieniach grupowych. W grudniu 2021 zawiadomienie złożyło przedsiębiorstwo z Jarocina. Zwolnienie grupowe dotyczyło I półrocza 2022, objętych było 75 pracowników, ostatnie umowy o pracę rozwiązano 30.06.2022 - tłumaczy urząd.

 

Stopa bezrobocia w powiecie jarocińskim na koniec października wynosiła 4,2%, a w analogicznym okresie roku poprzedniego, 4,5%, jest więc porównywalna. 

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ