reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Gmina Jarocin

Co udało się zrobić w minionym roku?

2021-01-04 12:52:19

Za nami 2020 rok. Co udało się zrobić w tym czasie w gminie Jarocin?

Budowa nowych mieszkań, dróg lokalnych, rond w centrum miasta, rewitalizacja Śródmieścia i parków miejskich, rozbudowa  centrum sportowo-rekreacyjnego w Jarocinie i miejsc rekreacji na wsiach to tylko część inwestycji realizowanych w 2020 roku. 
 

108 nowych mieszkań czynszowych

Nowe mieszkania powstały na Osiedlu przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. We wrześniu wprowadziło się do nich 108 rodzin. To kontynuacja kompleksowego projektu, w ramach którego wcześniej powstało 258  mieszkań. Wartość przedsięwzięcia, dla wybudowanych w ramach rządowego programu, 366 „Mieszkań Plus” to blisko 50 mln zł. Gminny samorząd już rozpoczął prace związane z budową kolejnych 78 mieszkań czynszowych. Powstają one w Potarzycy.
 
 
Osiedle Kopernika jak nowe

Nowe nawierzchnie asfaltowe, ścieżka rowerowa, więcej miejsc parkingowych, przebudowana sieć wodociągowa, kanalizacyjna i deszczowa, wymiana sieci gazowej oraz oświetlenia ulicznego – to efekty realizacji, największej inwestycji w historii Osiedla Kopernika. Przedsięwzięcie jest jednym z pięciu zadań realizowanych w ramach ogromnego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, na realizację którego miejska spółka – PWiK pozyskała unijne dofinansowanie w wysokości 135 mln zł. Wykonanie wszystkich 5 zadań projektowych będzie kosztowało ponad 273 mln złotych.
 
 
Bezpieczniejsza komunikacja w centrum Jarocina
 
Budowa dwóch rond w centrum Jarocina: na skrzyżowaniach ul. Wodnej z ul. Wojska Polskiego oraz ul. Św. Ducha z ul. Wojska Polskiego dobiegła końca. Przed momentem uruchomiony został ruch na realizowanej w ostatnich miesiącach inwestycji.   
Ronda powstały w ramach realizowanego przez jarociński samorząd większego projektu o wartości 25 mln zł, z czego ponad 16 mln zł pochodzi z dofinansowania pozyskanego przez Gminę Jarocin z Funduszu Dróg Samorządowych.
Całe przedsięwzięcie obejmuje  przebudowę ciągu ulic Kasztanowa, Do Zdroju, Maratońska, Św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego.
 
 
Przebudowa Batorego ze ścieżką rowerową
 
Na ul. Batorego w Jarocinie przebudowana została droga o nawierzchni asfaltowej, wzdłuż której powstała ścieżka rowerowa, chodnik oraz rondo. Droga została oświetlona energooszczędnymi lampami ulicznymi typu LED.  Inwestycja kosztowała ponad 2,2 mln zł, z czego 60% Gmina Jarocin pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.
 
 
Droga do dworca w Mieszkowie z parkingiem

W Mieszkowie, ul. Dworcowa prowadząca do stacji PKP, wzbogaciła się o nową nawierzchnię. Powstał tu także parking i chodnik. Prace kosztowały 3,4 mln zł.
 
 
Asfalt na 8 drogach gruntowych

W ramach przebudowy gminnych dróg gruntowych powstało blisko 1,4 km dróg o nawierzchni asfaltowej na odcinkach dróg: w Jarocinie - ul. Dożynkowa i ul. Królowej Jadwigi od skrzyżowania z ul. Wł. Łokietka; w Łuszczanowie ul. Wiatraczna; w Cząszczewie (droga przy sklepie); w Hilarowie; w Witaszycach (łącznik ul. Stawnej z ul. Szkolną) i ul. Piaskowa oraz w Roszkówku. Kosz wykonania inwestycji to 836 tys. zł.
 
 
Ul. Jarząbinowa w Wilkowyi

Nawierzchnię z betonu asfaltowego zyskał także dotychczas gruntowy odcinek – ul. Jarząbinowej w Wilkowyi. Na odcinku drogi w terenie zabudowanym, powstał też chodnik.  Gminna inwestycja wsparta została dotacją samorządu Województwa Wielkopolskiego.
 
 
Park i Pałac Radolińskich

W Parku Radolińskich budowane są alejki, oświetlenie, prowadzone są nasadzenia kwiatów, krzewów, drzew. Dotychczas niedostępna południowa strona parku (za pałacem) zostaje pięknie zagospdarowywana, a na tarasie powstaje ogród różany.  Równocześnie przebudowywane są zabytowe wnętrza Pałacu, które są przygotowywane do urządzenia w nich ekspozycji stałej prezentującej historię i kulturę Ziemi Jarocińskiej i przeniesienia zbiorów Muzeum Regionalnego z ratusza. Zakończenie prac związanych z przeniesieniem siedziby muzeum planowane jest na drugą połowę 2021 roku. Juz wkrótce.
 
Oprócz przepięknego pałacu, w parku budowana jest restauracja i kawiarnia, a w miejscu zburzonego, betonowego amfiteatru, powstaje nowy, otwarty, zielony amfiteatr, który nie będzie zakłócał historycznego układu parkowego. Remontowane są również ruiny  kościoła św. Ducha.
 
 
Lodowisko i kręgielnia o światowym standardzie

Na obiektach spółki Jarocin Sport budowane jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe, gdzie m.in. powstają nowoczesne lodowisko i kręgielnia o światowym standardzie. Inwestycja warta jest 30 mln zł i niedawno wsparta została dotacją z ministerstwa sportu, w wysokości 3 mln zł.
 
 
Teren do rekreacji w Łuszczanowie

Boiska sportowe, siłownia zewnętrzna z placem zabaw, zadaszona scena, nowe nawierzchnie, parking i dużo zieleni – to efekt niespełna dwóch lat prac, które miały na celu zagospodarowanie terenu przy Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuszczanowie. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Blisko 500 tys. zł na ten cel samorząd gminy pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.  
 
 
Rewitalizacja Śródmieścia zgodna z planem

Modernizacja jarocińskiego rynku w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina” przebiega zgodnie z harmonogramem. W ramach projektu zostanie wymieniona nie tylko infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starówki. Finał prac będziemy mogli podziwiać w 2022 roku.
 
Jednocześnie, w ramach wspomnianego projektu, w Cielczy powstaje pierwsza w Polsce Stacja Odzysku Surowców, gdzie wkrótce, w wód osadów pościekowych odzyskiwany będzie m.in. fosfor.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl
FotorelacjaReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl