reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Oświata

Co się zmieniło w szkołach?

2019-09-18 12:09:00

Zdjęcie: SP nr 4 po remoncie
Minione wakacje to czas intensywnych prac remontowych w szkołach gminy Jarocin. Co się zmieniło?

Ze szkół publicznych najwięcej prac remontowych wykonano w SP nr 4 w Jarocinie.  Co zrobiono? Między innymi wyremontowano i doposażono stołówkę szkolną (kuchnię i jadalnię), stworzono pracownię plastyczną, a językową odnowiono. Modernizację przeszedł też hol przy stołówce i szkolny sklepik. Przy przedszkolu w SP nr 4 powstał plac zabaw oraz mini sala kinowa. Uczniowie mają też swoją strefę ciszy, a do końca listopada powstaną ścieżki edukacyjno-przyrodnicze przy szkole.
 
 
A jakie prace wykonano w SP nr 2, 3 i 5? „Dwójka” doczekała się remontu dachu na sali gimnastycznej i pomieszczeń znajdujących się przy sali. Malowanie klas, korytarza oraz doposażenie w sprzęt stołówki – to w czasie wakacji zrobiono w SP nr 3. W SP nr 5 uczniowie doczekali się z kolei szafek na korytarzach. Rury od centralnego oraz wodno-kanalizacyjne wymieniono w placówce w Mieszkowie. Wyremontowano tam także szatnie i pomieszczenia gospodarcze. SP w Witaszycach przeszła modernizację stołówki, pawilonu administracyjnego, korytarza, holu, kilku sal lekcyjnych oraz szatni. Doposażono tam także stołówkę, podobnie jak w SP w Golinie. W tej ostatniej powstała także nowa pracownia komputerowa oraz zakupiono szafki dla uczniów.
 
 
Remonty odbyły się także w szkołach niepublicznych. Gabinet pielęgniarki odmalowano w ZS w Siedleminie. W przedszkolu w Golinie w sali położono kafelki na podłodze, za to w szkole zamontowano rolety wewnętrzne w klasach. Wymiany uszkodzonej części pokrycia dachowego na budynku gimnazjum, renowacji dachów oraz sufitów dokonano w ZS w Łuszczanowie. W Prusach z kolei trwa adaptacja poddasza szkoły na świetlicę i toalety dla uczniów, a dla placówki w Potarzycy jeszcze we wrześniu zostaną zakupione piaskownica oraz siatka ogrodzeniowa i słupki.
 

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl