iJarocin.pl reklamy
Ciekawostki

Co kręcono w Pałacu Radolińskich?

Zdjęcie: Facebook/Muzeum Regionalne w Jarocinie

W Pałacu Radolińskich w Jarocinie kręcono zdjęcia do jednego z odcinków serii filmów dokumentalnych "Historia Kuchni Polskiej".

 

W minionym tygodniu w Jarocinie gościła ekipa filmowa z prof. Jarosławem Dumanowskim - wykładowcą UMK w Toruniu, zajmującym się zapomnianą kuchnią staropolską. Na Facebooku prowadzi fanpage "Kuchnia staropolska" oraz kanał na YouTube "Kuchnia bardzo staropolska".

Okazuje się, że zdjęcia, które powstawały w Pałacu Radolińskich w Jarocinie będą częścią 26-odcinkowej serii filmów dokumentalnych "Historia Kuchni Polskiej". Dokumenty będzie można obejrzeć wiosną w TVP, a w odcinku 14. pojawi się Jarocin. Karol Okrasa będzie przygotowywał potrawy wg dawnych receptur. 

Pałac Radolińskich będzie miejscem akcji jednego z odcinków serii filmów dokumentalnych "Historia Kuchni Polskiej". Epizod poświęcony jest niezwykłej książce kucharskiej autorstwa Paschalisa Radolińskiego z Jarocina - wyjaśnia Muzeum Regionalne w Jarocinie.

Paschalis Radoliński żył na przełomie XVIII i XIX wieku. Zachowały się po nim liczne dokumenty, w tym przepisy kulinarne, którymi zainteresowali się twórcy filmów dokumentalnych. Pozostało po nim ponad 200 receptur.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku