reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Jarocin

Chcą przebudować budynek główny szpitala

2018-09-07 07:53:54

Po przebudowie i rozbudowie szpitala w Jarocinie - zarząd placówki przymierza się do generalnej modernizacji głównego budynku lecznicy. Obiekt wymaga przebudowy, bo nie spełnia wymaganych standardów. Stąd też starania Zarządu Szpitala o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

A mowa  o Wielkopolskim Programie Operacyjnym lata 2014-2020 Działanie 9.2. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych Poddziałanie 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych. Całość inwestycji wyceniono na 10 milionów złotych.

 

– Ruszając z przebudową i rozbudową szpitala mieliśmy też na uwadze generalny remont głównego budynku. Jest szansa na pozyskanie na inwestycję unijnych  pieniędzy i zamierzamy z niej skorzystać. Aby w ogóle móc przystąpić do składania wniosku konieczna była akceptacja wojewody Wielkopolskiego dotycząca tzw. Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia ( tzw. IOWISZ). Zanim jednak wydał pozytywną opinię musiał też skonsultować się z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. Ten system ma za zadanie poprawić efektywność wydawania unijnych środków i sprawdzić, czy dana inwestycja jest zasadna. Stąd też konieczna okazało się zatwierdzenie dokumentu przez władze urzędu wojewódzkiego – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

Plany dotyczące remontu głównego budynku są już sprecyzowane od dawna.

 

– W przebudowanym obiekcie znajdzie się miejsce dla oddziału wewnętrznego i dziecięcego oraz poradni lekarza rodzinnego i punktu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego. Trzeba będzie m.in. częściowo wymienić drewniany strop, przebudować ściany, zmienić posadzki, wymienić okna i drzwi. Konieczne będzie też wykonanie nowych instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych – wylicza prezes.

 

 Wniosek już został złożony do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

 

 Plany związane z rewitalizacją naszego szpitala idealnie wpisują się w działania związane z Wielkopolskim Programem Operacyjnym. Wielkim błędem byłoby więc nie skorzystanie z takiej okazji. Ten budynek bezwzględnie musi zostać wyremontowany, więc konieczne jest szukanie pieniędzy z wszelkich możliwych źródeł. Czekamy więc na rozstrzygnięcie konkursu, które ma nastąpić jeszcze w tym roku – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

 

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie - jarociński szpital może liczyć na 85% dofinansowania w ramach WRPO. Pozostałe 15 %  w ramach wkładu własnego wyłoży lecznica.

 

 

 

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl