iJarocin.pl reklamy
iPomagamy

Charytatywne Mikołajki dla Macieja. Pomożecie?

AKTUALIZACJA (01.12.2022) Z uwagi na mecz polskiej reprezentacji, wydarzenie zostało przełożone na 11.12.2022. Zmienia się tylko data! Tegoroczne Mikołajki będą wyjątkowe - wszyscy możemy okazać serce i wesprzeć jarocińskiego strażaka, Macieja Kalisza. Do tej pory pomagał innym, teraz to on potrzebuje naszej pomocy. Do jutra (do środy) można przynosić jeszcze fanty, które będą licytowane podczas niedzielnej imprezy.

Jarociński strażak Maciej Kaliszak przez wiele lat z oddaniem i wielkim zaangażowaniem ratował ludzkie życie i bezinteresownie pomagał innym. Przez ponad 25 lat pełnił służbę w Państwowej Straży Pożarnej. W wolnym czasie udzielał się jako ochotnik w jednostce OSP w Jarocinie. Wielokrotnie był wyróżniany i odznaczany. Ceniony fachowiec pożarnictwa o wszechstronnych zainteresowaniach zawsze chętnie dzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. Wychowawca kilku roczników klas o profilu pożarniczym oraz trener Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych codziennie uświadamiał innym, że bez względu na wszystko warto walczyć o swoje marzenia oraz nieść pomoc innym. Zawsze podchodził z otwartym sercem zarówno do młodych adeptów jak i weteranów pożarnictwa.
 
 
 
Miał wiele planów, ale zostały one pokrzyżowane 27 czerwca - tego dnia doszło u niego do zatrzymania krążenia. Po blisko dwóch miesiącach pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Jarocinie stan Macieja na tyle się polepszył, że możliwe było przetransportowanie go do Specjalistycznego Instytutu Neurorehabilitacji i rozpoczęcie pierwszego etapu walki o powrót do zdrowia. Maciej nie poddaje się, ale potrzebuje naszej pomocy. Rehabilitacja to będzie żmudny i długi proces. Koszty pobytu w specjalistycznym ośrodku są bardzo wysokie - 30 000 zł miesięcznie. Dlatego tegoroczne Mikołajki adresowane będą właśnie naszemu strażakowi – każdy z nas może okazać serce i wesprzeć dzielnego druha. Spotykamy się już 4 grudnia (w niedzielę) w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Początek - godz. 15.00. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych!
 
 
 
 
 
Do środy (30 listopada) można przynosić dary na licytację - do OSP Jarocin, ul. Śródmiejska 32.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku