reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Artykuł partnera

Cera naczynkowa też może być piękna! Dieta i metody pielęgnacji

2020-07-08 13:07:00

Wielu osobom dbanie o cerę naczynkową kojarzy się ze żmudnym procesem, który nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. A nawet jeśli, efekty w żadnym wypadku nie będą długofalowe.

Jednak w praktyce nie musi to wcale tak wyglądać! Ważna jest, co prawda, systematyczność w działaniach pielęgnacyjnych. Trzeba się też pilnować w kwestiach żywieniowych. Lecz wzmocnienie cery naczynkowej skutkuje długofalowymi, pięknymi rezultatami. Jak kompleksowo podejść do tego problemu? Czego unikać, a co jest wskazane w przypadku dbania o tak wrażliwą skórę?

 

Zmiany naczyniowe – jak się objawiają i co je potęguje?

Cera naczynkowa to problem dotykający coraz większej liczby osób. Zaczerwienienia skóry, rubinki, rumień i pęknięte pajączki, którymi się objawia, mogą występować nawet w bardzo młodym wieku. A z czasem niepożądane zmiany tylko się pogłębiają – w szczególności wtedy, gdy nic z nimi nie robimy lub stosujemy metody pielęgnacyjne, które są nieodpowiednie dla tego rodzaju cery. Ponadto, widoczność zmian skórnych, tj. teleangiektazje, zwiększa się na skutek pozornie błahych czynników, m.in. nagłych zmian temperatury, ciężkostrawnej diety (zwłaszcza ostrych potraw, alkoholu) oraz towarzyszącego nam na każdym kroku stresu.

Dlatego też problemy cery naczyniowej wymagają kompleksowego podejścia. Nie tylko właściwej pielęgnacji skóry w warunkach domowych, ale także zmiany nawyków żywieniowych oraz przejścia na znacznie zdrowszy tryb życia. Przykładowo: wzmożony wysiłek może chwilowo zwiększać widoczność zaczerwienień, jednak nie oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z aktywności fizycznej, np. spacerów na świeżym powietrzu. Ponadto, w długofalowym wzmocnieniu cery naczyniowej pomogą nam profesjonalne zabiegi, które są dostępne w gabinetach dermatologicznych i kosmetologicznych.

Co jeść, czyli dieta osoby z cerą naczynkową

Nie od dziś wiadomo, że osoby z cerą naczynkową powinny wyeliminować z codziennej diety te potrawy i napoje, które przyczyniają się do występowania niepożądanych zmian skórnych. W tym przypadku niewskazane jest m.in. spożywanie ostrych i kwaśnych dań, żywności wysoko przetworzonej, alkoholu, mocnej kawy czy herbaty. Warto też po prostu obserwować to, jak skóra reaguje na produkty, które dostarczamy do naszego organizmu. Ogólnie przyjmuje się, że w diecie osoby z cerą naczynkową powinny dominować różne warzywa i owoce, a także ryby, jaja czy orzechy. Co więcej, z jadłospisu nie trzeba wykreślać wielu produktów zbożowych i mlecznych. Kluczowa jest jednak wspomniana już obserwacja. W praktyce może bowiem okazać się, że nawet pozornie „zdrowe” produkty przyczyniają się do pogłębienia problemów skórnych.

 

 

Zaczerwieniona skóra, pękające naczynka – jak to pielęgnować?

Pielęgnacja skóry w warunkach domowych, zaraz obok diety bogatej w witaminy i minerały, jest absolutnie kluczowa w przypadku dbania o wrażliwą cerę naczyniową. Natomiast błędy w tej materii stanowią jedną z najczęstszych przyczyn pogłębiania się zaczerwienień. I nie chodzi wcale o to, że trzeba sięgać wyłącznie po najdroższe preparaty kosmetyczne, które są tworzone przez uznane marki. Nie, znacznie ważniejszy jest skład kremu czy maseczki na twarz. Im krótszy, im mniej w nim substancji i związków chemicznych, których nazwy nic nam nie mówią – tym lepiej. A już w szczególności warto unikać preparatów stworzonych na bazie alkoholi, zawierających niektóre kwasy (np. glikolowy) lub aceton. Ich stosowanie, zwłaszcza nadmierne, może dodatkowo podrażnić skórę.

A co w takim razie powinno znajdować się w kosmetykach dla cery naczyniowej? Wśród pożądanych składników należy wspomnieć o krzemie, alantoinie, algach, bluszczu, panthenolu, rumianku, arnice czy wyciągu z drzewa różanego. Co więcej, świetnie sprawdzają się preparaty zawierające witaminy C, K, E i P. Natomiast osobną kwestią jest samo stosowanie kremów czy masek, które posiadają wspomniane składniki. Warto to robić z głową, czyli zgodnie z zaleceniami producenta danego preparatu. A najlepiej po wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem lub dermatologiem.

Cera naczyniowa i wrażliwa – profesjonalne zabiegi

Rozwiązywanie problemów cery naczyniowej to jedna z domen współczesnej kosmetologii, dermatologii i medycyny estetycznej. Nic dziwnego, że do wyboru mamy szereg metod gabinetowych, które pozwalają wzmocnić i odżywić tak wrażliwą skórę. Przykłady? W przypadku redukowania większych zmian i defektów dobrze sprawdza się m.in. zamykanie naczynek technologią IPL. Naświetlanie obszaru zabiegowego pozwala na zredukowanie widocznych zaczerwienień czy rumienia oraz oddziałuje na niedoskonałości znajdujące się w głębszych warstwach skóry. Natomiast przy usuwaniu pojedynczych naczynek, pajączków czy rubinków wybór pada najczęściej na elektrokoagulację. To niezwykle precyzyjna metoda, w której wykorzystuje się działanie prądu elektrycznego.

 

 

A co z pielęgnacją cery naczynkowej w gabinecie? Wśród dostępnych kuracji warto wymienić m.in. te o działaniu oczyszczająco-złuszczającym: oxybrazję (delikatny peeling wodno-tlenowy) oraz peeling kawitacyjny (zabieg z użyciem ultradźwięków). W konkretnych przypadkach możliwe jest także zastosowanie niektórych kwasów o niskim stężeniu. Oprócz tego do wyboru jest wiele rytuałów pielęgnacyjnych z preparatami kosmetycznymi, które pozwalają zarówno obkurczyć naczynia krwionośne, jak i wzmocnić ich odporność na pękanie.

 

Artykuł przygotowany przy udziale serwisu qcl.pl.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plMotoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl