iJarocin.pl reklamy
Gmina Kotlin

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

W dniu 4 kwietnia 2023 r. podpisano umowę z firmą BUD-AN Sp. z o.o. z Kalisza na kwotę 10.172.284,40 zł brutto na realizację zadania pn.: „Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w Kurcewie. Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Orpiszewek Gmina Kotlin”.

Przebudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Kotlinie z podziałem na 4 części:
 
  • Część I - Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w Kurcewie
  • Część II - Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Orpiszewek Gmina Kotlin
  • Część III – Budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej. Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w ul. Krasickiego w Kotlinie.
  • Część IV – Budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej. Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w ul. 27 Grudnia w Kotlinie.
Gmina Kotlin w realizacji tego zadania korzysta z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 8.000.000 zł brutto. Pozostałą część inwestycji Gmina Kotlin pokrywa ze środków własnych tj. budżetu gminy.
 
Miejscowości Kurcew i Orpiszewek są ostatnimi miejscowościami, które nie posiadają sieci kanalizacyjnej. Znajdują się one poza aglomeracją. Gmina Kotlin skanalizowała wszystkie miejscowości będące w aglomeracji. Są to: Kotlin, Magnuszewice, Parzew, Racendów, Sławoszew, Twardów, Wilcza, Wola Książęca, Wysogotówek i Wyszki.

 

Źródło: Facebook/Gmina Kotlin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku