iJarocin.pl reklamy
Kolej

Bezpłatna podróż do Wrześni

2016-04-27 08:39:58
Zdjęcie: Archiwum
W poniedziałek, 2 maja, na trasie Jarocin - Września – Jarocin, uruchomiony zostanie pociąg specjalny o nazwie Konstruktor. Przygotowano 120 bezpłatnych biletów.

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej z Jarocina z Instytutem Rozwoju i Promocji Kolei z Poznania. Na wspomniane trasie na co dzień nie kursują pociągi pasażerskie.

 

Nazwa pociągu odnosi się do mającej wkrótce zostać oddanej do użytku drugiej, 347-metrowej przeprawy kolejowej przez Wartę w Orzechowie, która została zniszczona przez wojska niemieckie w 1945 roku. - Trasa będzie wiodła przez malownicze tereny Ziemi Jarocińskiej, którymi na co dzień nie kursują pociągi pasażerskie. Ponadto przejazd pociągu odbędzie się tymczasowym torem nad powstającą obwodnicą drogową Jarocina. Pociąg zestawiony będzie z kultowej lokomotywy spalinowej SU45 oraz trzech wagonów pasażerskich w historycznych barwach Polskich Kolei Państwowych z lat 80-tych XX wieku – informuje Paweł Szymendera z Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej z Jarocina.

Bezpłatne bilety będzie można odebrać przed dworcem PKP - od godziny 13.00. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów pod numerem telefonu 663 290 708. Projekt dofinansowany został przez Gminę Jarocin.


Rozkład jazdy:
13:28 JAROCIN (odjazd) - 14:14 WRZEŚNIA (przyjazd)
14:26 WRZEŚNIA (odjazd) - 15:15 JAROCIN (przyjazd) 

Źródło: jarocin.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku