iJarocin.pl reklamy
Z policji

„Bezpieczna droga do szkoły” w Komorzu Przybysławskim

Zdjęcie: KPP Jarocin

Policjanci z Jarocina, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przypomnieli najmłodszym uczniom z Komorza Przybysławskiego o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego. Spotkanie było również okazją do przypomnienia telefonicznych numerów alarmowych i omówienia w jakich okolicznościach należy z nich korzystać.

Przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, to ważny element współpracy placówek oświatowych z Policją. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów to jedno z ważniejszych zadań profilaktycznych. W poniedziałek st. asp. Karina Migalska - Cepa oraz asp. sztab. Bartosz Szymkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim, by uczyć ich bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym nie tylko podstawowe zasady ruchu drogowego, ale również starali się uświadomić im, jak ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów. Podczas spotkania policjanci omówili zasady poruszania się po drogach, przypomnieli jak należy się zachować na przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizację świetlną i bez. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, w trakcie spotkania swoją wiedzę sprawdzili przy wykorzystaniu autochodzika, gdzie pod czujnym okiem naszej koleżanki i nauczycieli, kilkukrotnie powtarzali zasady rozglądania się w obie strony drogi przed wejściem na przejście dla pieszych.

W ramach akcji policjanci tłumaczyli dzieciom jak ważne jest używanie odblasków nawet w terenie oświetlonym informując jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy. Każdy maluch musi mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa na poprawę widoczności pieszych. 

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku