reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Okna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Ciekawostki

Będzie remont trasy kolejowej na odcinku Koźmin Wielkopolski - Jarocin

2021-10-13 08:10:00

W przyszłym roku planowany jest remont odcinka trasy kolejowej Koźmin Wlkp. - Jarocin. W związku z tym zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Podróżujący tą trasą doskonale znają jej realia. Odcinek znajduje się w nienajlepszym stanie, brakuje części podkładów a same pociągi w niektórych miejscach muszą poruszać się bardzo wolno. Po remoncie ma się to zmienić. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji i realizację inwestycji (na linii Oleśnica – Chojnice (nr 281) na odcinku między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem).

 

Inwestycja, w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”, obejmie ok. 14 km ww. odcinek. We wskazanym zakresie prac znalazła się m.in. wymiana podkładów i szyn, a także roboty związane z obiektami inżynieryjnymi, przejazdami kolejowo-drogowymi i urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. Szczegółowy zakres określi opracowany projekt, który jest elementem przetargu. Efektem inwestycji będą sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów z prędkością 120 km/h (dla pociągów pasażerskich) - podaje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczną się prace oraz jaki ostatecznie będzie ich koszt. Pewne jest to, że konieczne będzie wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

 

Zakres prac na jednotorowej linii – w uzgodnieniu z przewoźnikami – będzie wymagać tymczasowej organizacji ruchu. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2022 r. Określenie dokładnego terminu oraz wartości prac będzie możliwe po zakończeniu procedury przetargowej, wyborze najkorzystniejszej oferty i podpisaniu umowy z wykonawcą. Termin składania ofert w postępowaniu mija 8 listopada br. - dopowiada R. Śledziński.


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa


Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

LOMBARD SMOK - Gotówka od ręki

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl