iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Będzie remont sali widowiskowej w JOK-u

Sala widowiskowa JOK Jarocin przejdzie remont. Gmina Jarocin pozyskała 55 tys. zł dofinansowania na ten cel z programu „Kulisy kultury”.

Dzięki realizacji zadania widzowie będą mogli w komfortowych warunkach korzystać z sali, obniżą się też koszty jej eksploatacji. - Zarówno ściany jak i  sufit zostaną pomalowane na czarno, co pozwoli uniknąć refleksów świetlnych, na które skarżą się obecnie realizatorzy oświetlenia, artyści, a przede wszystkim widzowie, którzy niejednokrotnie zgłaszali, że odbicia są zbyt duże i przeszkadzają w odbiorze wydarzenia - mówi Agnieszka Borkiewicz, dyrektorka biblioteki. Renowacja podłogi pozwoli na odzyskanie estetycznego wyglądu sceny. Obecnie podłoga jest bardzo zniszczona, co przeszkadza artystom, przede wszystkim tancerzom.
 
 
 
Wymiana oświetlenia na energooszczędne (ledowe) pozwoli na zaoszczędzenie energii i obniżenie kosztów eksploatacji sali. - Ciągle rosnące koszty energii zmuszają nas do ciągłego podwyższania stawki za wynajem sali – tłumaczy dyrektorka. Wymiana oświetlenia pozwoli na utrzymanie cen wynajmu na niższym poziomie.
 
 
Montaż poręczy przy zejściu ze sceny poprawi komfort korzystania z sali przez osoby starsze i niepełnosprawne. Z sali często korzystają seniorzy, którzy proszą o zamontowanie poręczy, bo trudno im zejść ze sceny.
 
Remont sali poprawi jej funkcjonalność. - Pozwoli nam to na zbudowanie nowej oferty dla naszych użytkowników np. o regularne spektakle teatralne czy baletowe. Z sali JOK-u często korzystają różne podmioty komercyjnie i niekomercyjne - dodaje Agnieszka Borkiewicz.  
 
JOK to przestrzeń wykorzystana przez stowarzyszenia działające na terenie gminy Jarocin na realizację oddolnych inicjatyw mieszkańców. Znalazło tu siedzibę wiele organizacji pozarządowych - mają swoje biura ale także wiele z nich po prostu korzysta z zasobów JOK-u przy realizacji swoich działań. Odbywają się tu koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania. Sala wykorzystywana jest na konsultacje społeczne, oddolne inicjatywy, spotkania mieszkańców.
 
W JOK-u organizowane są m.in. warsztaty dla seniorów. Jarociński samorząd wspiera różne formy aktywizowania starszych osób. Są one realizowane także przez inne gminne instytucje. Z takiego wsparcia korzysta obecnie 1.500 seniorów.
 
Dofinansowanie pochodzi z programu „Kulisy kultury”, który ma podnieść atrakcyjność i funkcjonalność domów kultury i bibliotek w naszym regionie.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ