iJarocin.pl reklamy
Z policji

Będą sprawdzać kierowców w rejonach placówek oświatowych

Zdjęcie: KPP Jarocin

Dziś dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. W związku z tym policjanci prowadzą nadzór drogowy w rejonach placówek oświatowych. 

Jak podaje jarocińska policja, od 4 września przez kilka kolejnych dni mundurowi prowadzić będą nadzór nad ruchem drogowym w okolicach placówek oświatowych. Działania te ukierunkowane będą przede wszystkim na zachowania kierujących samochodami. Policjanci będą zwracać uwagę m. in. na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy zachowują szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, czy rodzice przywożący dzieci do szkoły samochodami zabezpieczają swoje pociechy pasami bezpieczeństwa oraz, jeśli wymagają tego okoliczności, czy dziecko przewożone jest w foteliku bądź na siedzisku.

Już od 5 września w szkołach rozpoczną się także działania edukacyjne, polegające na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań policjanci będą uczyć najmłodszych bezpieczeństwa na drodze, w szkole oraz w domu. Prelekcje wśród starszych uczniów będą ukierunkowane także na profilaktykę w zakresie dopalaczy oraz przemocy w szkole. Funkcjonariusze poruszą także z całą pewnością temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ