reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z gminy

Będą kosić trawę tylko tam, gdzie to konieczne

2021-06-10 09:12:02

Pierwsze prawdziwe upalne dni mogą być zapowiedzią kolejnego gorącego lata i niestety wielkiej suszy. W związku z tym gmina Jarocin ogranicza koszenie trawników do tych miejsc, w których jest to konieczne.

W okresach intensywnej suszy niskie koszenie trawnika prowadzi do nadmiernego pylenia z odsłoniętej powierzchni. Zbyt nisko przycięta trawa nie rozkrzewia się, a zaczyna zasychać.
 
Ze względu na warunki pogodowe, z jakimi mamy do czynienia w chwili obecnej, wskazane jest, aby ograniczyć koszenie trawników do tych miejsc, w których jest to konieczne – podkreśla Marzena Jeleniewska-Jankowska, ogrodnik miejski.
 
Aby poprawić widoczność i zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie gminy Jarocin koszone są trawniki w pasach drogowych oraz w okolicach skrzyżowań. Koszone są również trawniki w miejscach reprezentacyjnych, m.in. Park im. Majora Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego czy na Skwerze Pamięci.
 
 
– W tych miejscach będziemy utrzymywali jak najwyższą wysokość roślin, czyli koszenie będzie się odbywało z ustawieniem kosiarek na możliwie najwyższym poziomie. W ten sposób zapobiegniemy kwitnieniu traw, a jednocześnie utrzymamy pewną estetykę terenu – podkreśla Jeleniewska-Jankowska.
 
 
 
Tereny zielone w miastach, w tym trawniki, są elementem tzw. małej retencji. Pozwalają na spowolnienie odpływu wód opadowych przez co odciążają sieć kanalizacyjną, regulują klimat miejski poprzez zwiększenie poziomu wilgotności i zmniejszenie zbyt wysokiej temperatury, pochłaniają dwutlenek węgla i wydzielają tlen. Działają jak filtry, zatrzymujące szkodliwe pyły i zanieczyszczenia zawieszone w powietrzu. Ze względów estetycznych, trawniki w mieście są koszone. Miejsca ze skoszonym trawnikiem wyglądają na zadbane i bardziej się podobają mieszkańcom, poprawiają też względy bezpieczeństwa m. in. w pasach drogowych. W okresach suszy bardzo duża część miast wstrzymuje koszenie terenów zieleni.
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plMotoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl