iJarocin.pl reklamy
Ciekawostki

Basen w Jarocinie ma już 50 lat

19 lipca 1973 roku uroczyście przecięto wstęgę otwierając nowoczesną, jak na tamte czasy, pływalnię w Jarocinie… Pół wieku później odsłonięto tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Z okazji jubileuszu już nie na skromnej pływalni ale w Aquaparku przygotowano moc atrakcji.
 
Inauguracją obchodów 50-lecia basenu w Jarocinie było uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej jego oddanie do użytku. Uroczystego odsłonięcia tablicy wspólnie dokonali: Adam Pawlicki - burmistrz Jarocina, Karolina Wielińska-Kuś - przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie i Katarzyna Dudziak - prezes zarządu Jarocin Sport. W holu Aquaparku zorganizowano wystawę, gdzie na zdjęciach można zobaczyć, jak przez pół wieku zmieniła się jarocińska pływalnia. - Najważniejsze jest to, że ten obiekt cały czas się rozwija. Pracujemy z cała załogą: Panią Prezes, pracownikami spółki, żeby nasz basen – a od 2010 roku Aquapark, dobrze służył mieszkańcom, żeby był w dobrym stanie, a przede wszystkim, żeby cena za korzystanie z niego nie była przerażająca. Mamy również plany kolejnej rozbudowy, powiększenia obiektu o basen do nauki pływania i organizacji zajęć terapeutycznych. Nowy basen połączyłby budynek Aquaparku z kręgielnią – mówił w trakcie jubileuszu burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. 
 
Na urodzinach nie zabrakło oczywiście ogromnego jubileuszowego tortu, którym częstowani byli wszyscy, odwiedzający w tym dniu jarociński basen.

W ramach jubileuszu w trakcie zajęć na basenie rozstrzygnięty został turniej pływacki o Puchar Burmistrza Jarocina dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Najlepsi, młodzi pływacy puchary, dyplomy i nagrody odebrali z rąk włodarza gminy. 

Na basenie zorganizowano szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Były zabawy, animacje i otwarte lekcje pływania ze szkółką „Mania Pływania”. Odbywały się zajęciach aquaaerobicu, rozegrano mecz piłki wodnej. To jednak nie koniec… miłośnicy pływania wyjątkowo mogli cieszyć się pobytem na basenie przez całą dobę, ponieważ w godzinach od 22.00 do 6.00 rano zorganizowano nocne pływanie. 
 
- Jesteśmy dumni, że od pół wieku mieszkańcy Jarocina i okolic mogą korzystać z basenu, a od 13 lat nie z jednego ale całego kompleksu – Aquaparku. Teraz, kiedy obchodzimy 50 lat istnienia basenu w Jarocinie chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego rozwoju i sukcesu. Dziękuję pracownikom, instruktorom i ratownikom za ich zaangażowanie w działalność pływalni. Życzę wszystkim, aby nasz Aquapark nadal się rozwijał i służył wszystkim mieszkańcom jako centrum sportu, rekreacji i budowania wspólnych relacji - podsumowuje Katarzyna Dudziak - Prezes Zarządu Jarocin Sport.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ