iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Autochodzik pomoże w nauczeniu dzieci prawidłowego poruszania się po drogach

Gmina Jarocin dba o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców – w ostatnim czasie zakupiła zestaw edukacyjny do nauki prawidłowego poruszania się po drogach. Pierwsza prezentacja odbyła się w przedszkolu w Mieszkowie.

Według polskiego prawa po skończeniu 7. roku życia dziecko może poruszać się po drogach bez opieki dorosłych. Bardzo ważne jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także nabycie przez nie umiejętności postępowania w sytuacji spotkania kierowcy/pieszego pod wpływem substancji psychoaktywnych.
 

Dzięki zestawowi Autochodzik sfinansowanemu przez gminę Jarocin – Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie będzie miała możliwość przeprowadzenia zajęć kierowanych do dzieci przedszkolnych i szkolnych. Będą one miały okazję nauczyć się podstaw poruszania w ruchu drogowym, a wszystko to poprzez świetną zabawę. Wcielą się w role kierowcy, kierującego ruchem i pieszego. Dowiedzą się, jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się w przestrzeni publicznej, ale także jak im zapobiegać i jak reagować w sytuacjach kryzysowych.
 

Na zakup Autochodzika Gmina Jarocin przeznaczyła środki finansowe w wysokości 5.945,00 zł. Zestaw składa się z jezdni, 4 samochodzików, a także znaków drogowych i oświetlenia drogowego, a także materiałów dla prowadzących zajęcia. Zaprezentowany został w przedszkolu w Mieszkowie.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku