iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

80 osób uczestniczyło w bezpłatnych szkoleniach

Zdjęcie: jarocin.pl

Zakończyły się pierwsze kursy realizowane przez Cech Rzemiosł Różnych – Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery w Jarocinie. Kursy organizowane są z Funduszy Norweskich w ramach projektu „Jarocin – Miastem Jutra”.

80 uczestników wzięło udział w bezpłatnych szkoleniach z obsługi koparko-ładowarki, wózków widłowych oraz spawania metodą MAG i TIG. Program szkolenia obejmował zajęcia teoretyczne oraz praktyczne i zakończył się egzaminem państwowym.

Kursy są kierowane do wszystkich chętnych, zainteresowanych rozwojem umiejętności zawodowych cenionych przez pracodawców i takich, których brakuje na rynku pracy.

W najbliższych miesiącach zaplanowano kontynuację kursów, które cieszyły się największym zainteresowaniem tj. operatora koparko-ładowarki oraz wózków widłowych. Odbędą się też kursy obsługi CNC, diagnosty samochodowego oraz na prawo jazdy kat. C oraz C+E.

Kursy finansowane są w ramach projektu „Jarocin - Miastem Jutra” z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz dofinansowane z budżetu państwa.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ