reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Gmina Jarocin

3,5 miliona dla gminy z "Rozwoju lokalnego"

2021-07-14 11:07:00

Zdjęcie: jarocin.pl/Bartek Kosiński
Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki odebrał w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, czek o wartości 3,5 mln euro. Wsparcie pochodzi z programu „Rozwój lokalny”, finansowanego z Funduszy Norweskich. Jarocin jest jednym z 29 miast, którym przyznano dofinansowanie. - Kolejne wsparcie finansowe dla Gminy Jarocin z bezzwrotnych funduszy umożliwi dalszy rozwój Jarocina – podkreślił burmistrz Pawlicki po odebraniu czeku.

Projekt „Jarocin - Miastem Jutra” jest kompleksowym dokumentem, stworzonym z ogromnym udziałem jarocińskiej społeczności – mieszkańców, przedsiębiorców, młodzieży, lokalnych liderów i organizacji pozarządowych. W ramach Nowej Ścieżki Rozwoju zdefiniowano trzy podstawowe cele, które odpowiadają wymiarom, jakie musiały zostać ujęte w projekcie. Pierwszy to - Ecorockowe Miasto. Tu główny nacisk położono na ekologię i rozwój przestrzenny. Kolejny - Wspólnota Lokalna Awangardowych Działań skupia się na wymiarze społecznym, budowaniu tożsamości lokalnej i wzmocnieniu więzi. Trzeci - Jarociński Rozwój Gospodarczy uwzględnia aspekt ekonomiczno-edukacyjny. Projekt, który będzie realizowany do 2024 roku  ma również na celu zbudowanie przyjaznej i innowacyjnej administracji, co zostanie zrealizowane m.in. poprzez przystosowanie Ratusza na Biuro Obsługi Miasta. 

 

Program „Rozwój lokalny” ma za zadanie wsparcie małych i średnich miast w strategicznym, zintegrowanym i kompleksowym zarządzaniu, zmierzając do poprawy życia i środowiska. Pod koniec 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie I etapu konkursu, do którego zgłosiło się 213 miast. Gmina Jarocin znalazła się wtedy na 8 miejscu wśród 54 najlepszych samorządów i przeszła do II etapu. Od stycznia do października 2020 roku Zespół Miejski kontynuował prace nad projektem, w efekcie których powstał Program Rozwoju Lokalnego i Program Rozwoju Instytucjonalnego, docenione przez ekspertów oceniających wnioski.

 

Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. 


Jestem dumny, że Jarocin znalazł się w elitarnym gronie jednego procenta miast, które pozyskały te najlepsze środki, bo w 100 % bezzwrotne. Lepszych nie można mieć. Jarocin jest w trakcie realizacji dużego projektu rewitalizacji miasta, wartego ponad 100 mln zł. Tam też udało nam się pozyskać wsparcie, m.in. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Teraz wzmocnimy nasze działania. To taka „kropka nad i”, dopięcie naszych planów, zgodnie, z którymi Jarocin będzie miastem jutra, miastem przyszłości, tak jak to mamy w nazwie naszego programu - podaje Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.


Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wybrało zwycięskie miasta, z których każde dostanie ponad 3,5 mln euro wsparcia z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG. 29 miast polskich łącznie otrzyma ponad 102 mln euro na realizację kompleksowych projektów rozwojowych. Wyniki programu ogłosił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

 

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki odebrał symboliczny czek na 3,5 mln zł w Warszawie, gdzie spotkał się także wicepremierem Jarosławem Gowinem.  


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: jarocin.pl


Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl