iJarocin.pl reklamy
Z policji

35-latek z blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie

Miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu, a i tak usiadł za kierownicą samochodu i ruszył w drogę. Na szczęście dzięki informacji jaką otrzymali policjanci, mężczyzna został zatrzymany zanim doprowadził do tragedii. Amator jazdy na podwójnym gazie może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

3 października kilkanaście minut po godzinie 23.00 policjanci otrzymali informację o kierującym samochodem marki Audi A5, który zdaniem zgłaszającego, kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Jak ustalono, mężczyzna miał jechać w kierunku Jarocina drogą krajową nr 12. Tam też wysłany został patrol, który kilka minut później zatrzymał wskazany pojazd do kontroli.

Jak tylko kierowca otworzył drzwi auta, z jego wnętrza dało się wyczuć mocną woń alkoholu. Policjanci przeprowadzili więc badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 35-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Urządzenie pokazało wynik 1,19 mg/l w wydychanym powietrzu co daje blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę i zatrzymano prawo jazdy.

Za popełnione przestępstwo 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na 3 lata oraz kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku