iJarocin.pl reklamy
Z gminy

270 osób weźmie udział w projekcie „Aktywny Senior”

Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski - w oparciu o grant z gminy Jarocin - realizuje projekt „Aktywny Senior”. W zajęciach i spotkaniach weźmie udział 270 mieszkańców.

90 osób uczestniczyć będzie w nauce pływania, 90 – w aquaaerobiku (w Jarocin Sport), 180 – w zajęciach korekcyjnych (w JOK-u).
 

Podczas pierwszego spotkania zorganizowano konsultacje z fizjoterapeutką, dietetykiem oraz internistą i diabetologiem. Konsultacje były wprowadzeniem, przygotowaniem do zajęć, które wkrótce się rozpoczną.
 
 
 
Fizjoterapeutka Agata Korczyk mówiła o zaletach aktywności fizycznej oraz o dobroczynnym działaniu wody dla stawów i mięśni. Zaproponowała też kilka „domowych” ćwiczeń, które warto wykonywać np. podczas oglądania ulubionego serialu. W ten sposób nawet w pozycji siedzącej można zadbać o właściwe krążenie krwi.
 
 
 
Dietetyczka Daria Kaźmierczak zachęcała uczestników projektu do zwracania uwagi na zdrowe odżywianie się. Mówiła m. in. o tym, co należy jeść o tej porze roku – kiedy niedostępne są świeże warzywa - by dostarczać organizmowi jak najwięcej niezbędnych dla zdrowia składników.
 
 
 
Z zainteresowaniem wysłuchano również wykładu lekarki Anity Kaczmarek – głównie o otyłości, związanych z nią chorobach układu sercowo-naczyniowego, a także o cukrzycy i osteoporozie.
 
W maju zaplanowano warsztaty kulinarne dla wszystkich uczestników projektu.
 
 
 
Przedsięwzięcie „Jarocińska Akademia Zdrowia” – projekt
Jarocin Miastem Jutra”, finansowane jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i budżetu państwa w ramach programu Rozwój Lokalny.
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ