reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Witaszyce

250 miejsc dla dzieci

2021-07-26 13:53:33

Po wybudowaniu nowego obiektu, przedszkole w Witaszycach będzie mogło przyjąć znacznie więcej dzieci niż dotychczas. Razem z zerówką będzie dysponowało 250 miejscami. Dwukrotnie powiększy się też powierzchnia do zabawy i edukacji.

Przedszkole w Witaszycach od wielu lat borykało się z problemami lokalowymi. Obiekt, w którym jeszcze teraz mieści się placówka oddalony jest od miejscowej szkoły o kilometr. Jest zbyt mały i niefunkcjonalny, a chętnych do przedszkola w Witaszycach jest znacznie więcej niż pozwalają na to obecne warunki. Po oddaniu nowego obiektu, przedszkole będzie dysponowało znacznie większą powierzchnią.  
 
 
- Dotychczasowe 230 m2 zamienione na nowe  460 m2-  robi wrażenie – podkreśla wizytujący plac budowy burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.  – Dzięki temu także wzrośnie liczba miejsc w przedszkolu ze 130 do 250 – dodaje włodarz gminy.
 
Nowoczesny, przyjazny dzieciom obiekt ma być oddany do użytku w grudniu tego roku. Budynek został już ocieplony. Na zewnątrz trwają prace związane z montażem dachu. Wewnątrz wylane zostały posadzki, a na ścianach położone tynki. Obecnie wykonywane jest połączenie budynku przedszkola z korytarzem szkoły oraz prace związane z doprowadzeniem instalacji wod-kan do powstałego obiektu.
 
 
Przypomnijmy, że w nowym budynku docelowo zlokalizowane będą  4 oddziały przedszkolne, każdy z własnym węzłem sanitarnym i magazynem. W budynku znajdą się również pomieszczenia dla personelu i intendenta, toaleta dla pracowników oraz korytarz. Z trzech sal będzie bezpośrednie wyjście na plac zabaw. Do budynku prowadzić będzie podjazd dla wózków.
 
 
Prace będą kosztowały ok 2 mln zł. Środki finansowe na realizację inwestycji Gmina Jarocin pozyskała z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021