iJarocin.pl reklamy
Z policji

23-latek wpadł w Sławoszewie

121 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Kotlin na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.

Podczas prowadzonych wczoraj działań "Prędkość" (w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności), w godzinach popołudniowych policjanci pełnili nadzór nad ruchem drogowym na terenie gminy Kotlin. W czasie gdy prowadzili pomiar prędkości pojazdów poruszających się drogami Sławoszewa, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Peugeot, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażeni są policjanci ‘drogówki” wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 121 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym mieszkaniec gminy Kotlin przekroczył ją o 71 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy, którym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Kotlin, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. i 15 punktami karnymi. Zostanie mu też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku