iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

130-lecie Chóru im. Kazimierza Tomasza Barwickiego

W minioną sobotę wszyscy członkowie Chóru im. Kazimierza Tomasza Barwickiego obchodzili zacny jubileusz 130-lecia istnienia Chóru. W trakcie uroczystości zorganizowanej w murach Pałacu Radolińskich uhonorowano zasłużonych działaczy. Słowa życzeń i gratulacje w imieniu samorządowców gminy Jarocin chórzystom złożył zastępca burmistrza, Bartosz Walczak.

W dniu tak pięknego Jubileuszu chciałbym podziękować wszystkim członkom Chóru za wysiłek oraz ogromną pracę, jaką wkładają Państwo w jego działalność. Dziękuję także, że Chór jest stale obecny w życiu kulturalnym i społecznym naszego miasta. Życzę całemu Zespołowi kolejnych lat wypełnionych scenicznymi sukcesami, wielu powodów do radości i satysfakcji, dużo zdrowia i możliwości realizacji artystycznych planów – zwrócił się do członków Chóru Bartosz Walczak. – Prezent na Was czeka, studio nagrań stoi otworem, aby nagrać płytę z okazji 130-lecia istnienia Chóru – dodał włodarz, co w odzewie odbiło się gromkimi brawami i słowami podziękowań chórzystów. 
 

W trakcie uroczystości prezes Chóru Halina Florczyk, dziękowała wszystkim śpiewakom za ich wkład w rozwój zespołu, podkreśliła, że Chór to nie tylko występy i próby, to przede wszystkim wspólna pasja, która zawiązuje przyjaźnie na całe życie. W jubileuszu uczestniczyli także chórzyści, którzy wcześniej przez lata tworzyli społeczność zespołu, na czele z panią Emilią Zdrojową, która poprzednio pełniła funkcję prezesa i w Chórze śpiewała nieprzerwanie przez 64 lata. Listy gratulacyjne, statuetki, dyplomy i odznaczenia otrzymali wszyscy zasłużeni. W trakcie jubileuszu nie mogło oczywiście zabraknąć występu Chóru, który przed publicznością wykonał  wielogłosowe utwory ze swojego repertuaru.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku