reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Wydarzenia

"Weekend Otwartych Ogrodów" w Jarocinie

2019-06-07 09:54:04

Spacery przyrodniczo-historyczne po parkach im. mjr. Zbigniewa Ostróg-Gorzeńskiego i Radolińskich, joga na polanie przed pałacem, nauka gry w boule na parkowych alejkach to tylko część jarocińskiego programu odbywającego się 8 i 9 czerwca w Wielkopolsce "Weekendu Otwartych Ogrodów".

Poznańska Fundacja Fractal organizuje już po raz trzeci Weekend Otwartych Ogrodów. Wydarzenie to w swoim założeniu skierowane jest do szeroko pojmowanej grupy miłośników natury, podróży i ogrodnictwa, ma też za cel kreowanie potrzeb związanych z turystyką ogrodniczą. W tym roku, w związku z dużymi zmianami, jakie zachodzą w jarocińskich parkach, fundacja zaprosiła także do współpracy Jarocin.  -  Wszyscy zainteresowani  historią, teraźniejszością i przyszłością jarocińskich parków powinni zarezerwować sobie niedzielne popołudnie 9 czerwca 2019 i przyjść do otwartego niedawno Parku im.  mjr Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego albo zarzjeć do rewitalizowanego Parku Radolińskich - zaprasza Renata Królak z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Tutaj, w towarzystwie muzealników, przyrodników i architektów zieleni, będzie można ciekawie spędzić czas na poznawaniu tajemnic obu zielonych zakątków naszego miasta. Wspólnie z projektantami przestrzeni parkowych będziemy mieli okazję przeanalizować zastosowane elementy kompozycji, obejrzeć rabaty i nowe nasadzenia, spotkać się z innymi pasjonatami natury czy porozmawiać o prostych rozwiązaniach, które można przenieść do przydomowych ogródków.
 
 
Niedzielne popołudnie będzie też okazją do zaprezentowania różnych aktywności, jakie mogą mieć miejsce w parkach.  - Rewitalizacja, czyli ożywienie, to nie tylko nowe alejki, kosze na śmieci i latarnie. Infrastruktura może jedynie sprzyjać rewitalizacji parków, ale prawdziwa nastąpi wtedy, kiedy jarocinianie i turyści będą chcieli w nich spędzać czas, odpoczywać, bawić się z uszanowaniem praw innych osób do odpoczynku i pracy tych, którzy o te parki dbają - mówi zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak.  - Trawniki i polany w parkach to świetne miejsca do różnych aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego w niedzielę przed pałacem odbędą się zajęcia jogi, a na alejach parkowych pan Henryk Kowalski będzie uczył gry w boule. Zestawy kulek już wkrótce będą do wypożyczenia w pałacowej recepcji. Zapraszam mieszkańców do zgłaszania innych propozycji atrakcji, które mogłyby pojawiać się w parkach - dodaje Robert Kaźmierczak.
 
 
 
Niedziela, 9 czerwca:
 
  • 15.00:  „MIĘDZY DRUHEM KOMENDANTEM A ŚMIAŁKIEM DARNIOWYM" – spacer historyczno-przyrodniczy z przewodnikami po Parku im. mjr Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego (30 min.)
 
 
 
  • 16.00:  „JUŻ NIE WYTNĄ. CO POSADZĄ?" – prezentacja projektu rewitalizacji i rewaloryzacji Parku Radolińskich: Marzena Jeleniewska-Jankowska i Piotr Kociński (Pałac Radolińskich, 60 min.)
 
 
 
  • 16.00:  „ĆWIERKAŁY, ŚPIEWAŁY, UCIEKŁY. WRÓCĄ? GDZIE ZAMIESZKAJĄ?" – o ptakach i ich domach w Parku Radolińskich opowie Edward Tomaszczyk – miłośnik ptaków (prezentacja i spacer szlakiem ptasich siedlisk)
 
 
 
  • 17.00:  „OD DĘBU WŁADYSŁAWA DO GLEDICZJI JÓZEFINY" – szlakiem najcenniejszych drzew-pomników przyrody w Parku Radolińskich ze zdradą w tle, spacer z przyrodniczką Małgorzatą Kniat (90 minut)
 
 
 
  • 17.00:  „RÓŻE NA TARASIE, ULE NA DACHU. A ŁÓDKI NA STAWIE?" – spacer z projektantami rewitalizacji i rewaloryzacji Parku Radolińskich

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl