reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

"Dzikiem" na zakupy, z 2,5 promila w organizmie

2021-05-11 14:47:05

Zdjęcie: Archiwum
W odstępie kilku godzin jarocińscy policjanci w Witaszycach i Jarocinie zatrzymali dwóch kierowców. Łączyły ich jedno - ponad 2,5 promila w organizmie.

Zatrzymanie pierwszego nietrzeźwego kierowcy miało miejsce w Witaszycach. Mundurowi podjęli kontrolę jadącego krajową „11” Opla Astry. Tor jazdy w wykonaniu kierowcy tego pojazdu daleki był od ideału. Jak się okazało, mężczyzna siedzący w fotelu kierowcy miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, 38-letni obywatel Gruzji, mieszkaniec powiatu średzkiego nie ma także uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.

 

Zdecydowanie wyższa kara, bo nawet 5 lat więzienia, grozi 57-latkowi zatrzymanemu kilka godzin później przy jednym z marketów w Jarocinie. Mężczyzna najpierw wzmocnił się alkoholem a następnie postanowił wybrać się pojazdem typu „Dzik” na zakupy. Mężczyzna już w sklepie miał problem z utrzymaniem równowagi, czym zwrócił na siebie uwagę obsługi sklepu. Panie nie tylko nie sprzedały mu alkoholu, ale także, przy pomocy innego klienta, uniemożliwiły mężczyźnie próbę odjazdu z parkingu . Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 58-latka. Jak wykazało urządzenie, organizm kierującego Dzikiem został zasilony ponad 2,5 promilami alkoholu. W czasie czynności wykonanych na miejscu mundurowi ustalili, że pojazd, którym mężczyzna przyjechał, nie został dopuszczony do ruchu, a sam kierujący ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z powyższym kara jaka mu grozi to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: KPP Jarocin


Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl