reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z powiatu

Wkrótce naładujesz smartfona dzięki... ławce

2019-07-05 12:07:00

Zdjęcie: www.powiat-jarocinski.pl
Wkrótce przy szkołach, które podlegają powiatowi jarocińskiemu pojawią się specjalne ławki solarne. Dzięki nim będzie można np. naładować smartfona.

Ławki te zostaną usytuowane na terenie  szkół prowadzonych przez Powiat:

  • ZSP nr 1 i ZSP nr 2 (na dziedzińcu przylegającym do sąsiadującym ze sobą szkół)
  • LO w Jarocinie
  • ZSP-B w Tarcach.

 

Wartość zadania wyniesie 75 tys z czego 37,5 tys. zł stanowi dofinansowanie, jakie powiat otrzyma z Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Ekologiczna energia w walce o czyste powietrze w powiecie jarocińskim

 

Projekt ma za zadanie rozwijanie świadomości ekologicznej wśród młodych użytkowników. Dostęp do ekologicznego prądu będzie możliwy 24h/dobę. Stojak rowerowy pozwoli na przymocowanie roweru na czas ładowania. W swoim założeniu projekt ma wpłynąć także na podniesienie wiedzy ekologicznej zwłaszcza wśród młodzieży i pomoże w walce o czyste powietrze w powiecie jarocińskim.

 

Ławki solarne będą mieć wbudowane panele słoneczne o mocy 120 W, dzięki czemu będą czerpać energię ze światła słonecznego i będą mogły ją oddawać w postaci możliwości ładowania urządzeń mobilnych poprzez port USB lub metodą indukcyjną. 


Możliwość ładowania telefonu za pomocą złącza USB wynosi 24 godziny na dobę. Wbudowany czujnik smogu pomoże monitorować stopień zanieczyszczenia powietrza. Dodatkowym atutem ławek solarnych będą wbudowane stojaki na rowery. Czas pracy ławki bez słońca wynosi ok 120 godzin.

 

Ławki będą pełnić też funkcję edukacyjną w zakresie nowych technologii, ponieważ pokazują, że energię odnawialną można wykorzystywać nie tylko w elektrowni, czy przez panel na dachu. 

 

Głównym celem postawienia ławek solarnych jest kształtowanie wśród młodzieży postaw ekologicznych, promowanie efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii,  a także popularyzowanie ekologicznych rozwiązań

 

Projekt ma służyć użytkownikom nie tylko do odpoczynku, ale dzięki specjalnej konstrukcji i wyposażeniu mają dostarczyć maksimum komfortu w trakcie użytkowania.   

 

Ławki można postawić w dowolnym miejscu – nawet tam, gdzie na co dzień nie ma dostępu do energii elektrycznej. Z ławek można korzystać zarówno w dzień jak i w nocy. Wszystkie funkcje ławek zasilane są energią słoneczną, dzięki czemu korzystanie z nich jest ekologiczne.

 

Projekt pokazuje, w jaki sposób elementy codziennego użytku, poza pierwotną funkcją małej architektury, mogą być przydatne bezpośrednim użytkownikom i środowisku. Inteligentne ławki są ekologiczne, nie mają zewnętrznego zasilania – wbudowane akumulatory ładowane są przez moduły słoneczne.Fotorelacja

Źródło: www.powiat-jarocinski.pl


Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl